Manisa Haberleri

BAHAR KONSERİ NAZİLLİLİLERİ BÜYÜLEDİ

Haber 14.04.2013 12:29 Pazar
Nazilli Halk Eğitim Merkezi (HEM) Türk Sanat Müziği (TSM) kulübü korosunun düzenlediği ‘Bahar Konseri’ Nazillililere unutulmaz bir gece yaşattı.
Mehmet Yüzügüler Kültür Merkezi Tiyatro Salonunu dolduran sanatseverler konseri ayakta alkışlarken, çok sayıda davetli konseri kapı girişinde dinledi.
Kuyucak Belediye Başkanı A.Ulvi Akoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Seydi Salman, İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Ercan, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Muhlis Sönmez ve çok sayıda davetlinin katıldığı gecede Nazilli Anadolu Öğretmen Lisesi Müzik Öğretmenlerinden Şef Mustafa Dinçkol yönetimindeki TSM Kulübü korosu iki bölüm halinde 26 eser seslendirdi. Konserin sunumunu ise Mustafa Anbarlı yaparken, konserde her iki bölümde de 16 solist TSM’nin en beğenilen eserlerini seslendirdi. Konser bitiminde koro şefi Mustafa Dinçkol’a çiçek sunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Ercan, kulüp üyelerini ve saz heyetini tebrik etti. Protokol üyeleri de koro üyelerini tek tek tebrik ederek çiçek sundu.
Nazilli Halk Eğitimi Merkezi Türk Sanat Müziği Kulübü’nün 2008 yılında dönemin Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hasan Karakaşlı'nın önerisi ile kurulduğunu hatırlatan TSM Kulübü Başkanı Mustafa Dinçkol; “Kulübümüz 23 Şubat 2008 tarihinde benim başkanlığımda Ali Akkan, Şennur Dinçkol, Adem Akkaya ve Nafiz Gürsan tarafından kurularak Koro oluşturulmaya başlatılmıştır. İlk konserini 5 Haziran 2008 de vermeye başlayan kulübümüz, Nazilli dışında ilk kez belde konserini İsabeyli Belediye Başkanı B. Kuvvet Erim sayesinde 19 Mayıs 2012 de İsabeyli Kapalı spor salonunda vermiştir. İlk ilçe dışı konserini ise Kuyucak Belediye Başkanı A. Ulvi Akoğlu’nun davetiyle 15 Mart 2013 de Kuyucak Çok amaçlı Kültür salonunda vermiştir. Bugüne kadar 14. konserini veren koroda 24 kadın, 16 erkek korist ile 9 da saz heyeti bulunmaktadır. Nazilli ve çevresine Türk Sanat Müziğinin eşsiz eserlerini seslendiren bu koro anlatılmaz, mutlaka izlenmesi gerekir” dedi.