Manisa Haberleri

BBP GENEL BAŞKANI DESTİCİ’DEN ’KUTLU DOĞUM HAFTASI’ MESAJI

Haber 14.04.2013 14:14 Pazar
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "İnsanların ve müslümanları yaşadığı sıkıntı ve ayrılık azabının nedeni, Hz. Muhammed Efendimizin güzel ahlakından uzaklaşmasından kaynaklanıyor" dedi.
Destici, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa'nın (S.A.V) doğumunun 1442. yıl dönümünde yayımladığı mesajında, tüm insanlık aleminin ve iki cihan mutluluğunu isteyen tüm İslam aleminin "Kutlu Doğum Haftası"na bir kez daha erişmenin mutluluğunu yaşadığını belirtti.
Dünyayı karanlıktan aydınlığa, sıkıntılardan huzura eriştirmek için Cenab-ı Allah tarafından seçilen ve O'nun nazarı ve ihsanı ile yetiştirilip peygamberlik vazifesi verilen müzeyyen Efendimiz Hz. Muhammed'in 63 yıllık hayatı boyunca insanlara sevgiyi, merhameti, en güzel baba olmayı, kardeşliği ve barışı öğretmek için yaşadığını vurgulayan Destici, "1442 yıl önce dünyayı şereflendiren Cenab-ı Resul Muhammed Mustafa, insanları güzel ahlak, doğruluk ve huzurla buluşturdu. Cenab-ı Allah katında makbul olan din İslam'la, gönülleri ve ruhları temizleyerek sonsuzluğun sahibinin rızasını kazandırdı" dedi.
Yayımladığı mesajda, 18 bin alemin onun hürmetine yaratıldığı, var oluşun sırrı pek muazzez ve müzeyyen efendimizin ilahi üstü mesajları Müslümanlara ulaştırdığını ifade eden Destici, Müslüman coğrafyasında yaşanan şiddet, gözyaşı, sıkıntı ve ayrılık rüzgarlarının Hz. Muhammed'in ünsiyet dolu hayatından, kişiliğinden, öğüt ve nasihatlarından uzaklaşılmasından kaynaklandığını belirtti.
Destici, mesajında şunları kaydetti: "Kutlu doğumunu idrak ettiğimiz Hz. Muhammed'in çağlara mesajı olan Birlik, beraberlik, kardeşlik, yardımlaşma, dayanışma gibi değerler günümüzün yükselen değerleridir. 63 yıllık hayatı boyunca biz müminler ve bütün insanlık için her bakımdan mükemmel hayat sürmüş, ilah-ı kelimetullah ve alem-e nizam verme adına Cenab-ı Allah'ın isimlerini yaymıştır. Rabbani erdemle ahlakı, sevgiyi, şefkat ve merhameti, barış ve hoşgörüyü kendi yaşamında en somut şekliyle insanlığa aktarmıştır. Bu duygu ve düşüncelerle Türk İslam coğrafyasında hayatını idame ettiren bütün müslümanların, dünya insanlığının gönlünde kardeşlik duygusunun ve iştiyakının yeniden filizlenip hayat bulmasını diliyorum. Sevgili peygamberimizin kutlu doğumunu kutluyor, tüm dualarımızın kabul olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum."