Manisa Haberleri

’GÜVENLİ YARINLAR İÇİN MUTLU SAĞLIKLI ÇOCUKLAR VE KADINLAR’ EĞİTİM PROGRAMI DÜZENLENDİ

Haber 14.04.2013 14:53 Pazar
Türk Anneler Derneği Kastamonu Şubesi tarafından yürütülen ve İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı ile Anadolu Kalkınma Derneği tarafından desteklenen "Güvenli Yarınlar İçin Bilinçli, Sağlıklı, Mutlu Kadınlar ve Çocuklar" adlı proje kapsamında düzenlenen eğitim seminerleri Bozkurt İlçesinde büyük bir katılım ile yapıldı.
Bozkurt Halk Eğitim Salonunda düzenlenen eğitim programına katılan Opr. Dr. Süleyman Öztürk, Dr. Ertülay Açıkel, Dr. Saliha Bakır Özbey (Bulaşıcı Hastalıklar Uzmanı), Dr. Işıl Topaçoğlu (Çocuk Hastalıkları Uzmanı), Dr. Handan Doyum (İç Hastalıkları Uzmanı) eğitim programında yaptıkları konuşmalarla katılımcıları bilgilendirdiler.
Geçtiğimiz yıl Eylül ayında başlayan ve 2013 yılının Mayıs ayına kadar devam edecek olan eğitim seminerlerinden biri bu hafta sonu Bozkurt Halk Eğitim Salonunda düzenlendi. Eğitim programında katılımcılara, anne sağlığı, kadın hastalıkları, gebelik, emzirmenin önemi, ailenin korunması, obeziteden korunma ve tedavi yöntemleri, çocuğun bedensel, zihinsel ve ruhsal sağlığı, kadına yönelik şiddetle mücadele konularında ayrıntılı bilgiler verilirken katılımcıların her türlü sorusu da konunun uzmanlarınca cevaplandırıldı. Eğitim programı içerisinde okullarda göz taraması yaptırılarak görme bozukluğu olan çocukların ileri tetkiklerinin yapılmasının sağlanması gibi konularda çalışmalara devam edildiği bildirildi.