Manisa Haberleri

70’LİK DEDE EHLİYETİNE KAVUŞTU

Haber 14.04.2013 15:33 Pazar
Çanakkale’nin Lapseki ilçesine bağlı Subaşı köyünde yaşayan Hüseyin Şen, ilerleyen yaşına rağmen girdiği sürücü sınavında başarılı oldu. Üniversite mezunlarından daha yüksek puan alan Şen, ehliyetine kavuştu.
70 yaşındaki Hüseyin Şen, köyde kullanmak için aldığı motosikletle, jandarmadan 2 kez trafik cezası yiyince, kursa kaydolup ehliyet almaya karar verdi. 70 kursiyerle birlikte sınavlara hazırlanan Hüseyin dede, geçtiğimiz hafta, kendisiyle birlikte imtihana giren üniversiteli kursiyer arkadaşlarından da yüksek puan alarak ehliyete hak kazandı. Trafik, sağlık bilgisi ve motor derslerinden 100 tam puan alıp direksiyon sınavını da başarıyla geçen Hüseyin dede, sonunda ehliyetine kavuştu.
Ehliyetini teslim aldıktan sonra, mutlu olduğunu söyleyen Şen, “Ben zamanda hata yapıp ehliyetsiz araç kullandım. Keşke ehliyetimi zamanında alsaydım. Kimse sürücü belgesi olmadan araç kullanmasın” dedi.
Kurs müdürü Meliha Aşkın da, “Hüseyin amca, 2 ceza ödedikten sonra bize geldi. B ve A2, yanı otomobil ve motosiklet ehliyeti almak istedi. Girdiği sınavlarda başarılı olarak bugün ehliyetini cebine koydu” diye konuştu.