Manisa Haberleri

‘HZ. PEYGAMBER VE İNSAN ONURU’ ADLI KONFERANS

Haber 14.04.2013 15:36 Pazar
Adıyaman Müftülüğü’nün Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında bayanlara yönelik ‘Hz. Peygamber ve İnsan Onuru’ adlı konferansta, İslam Dini’nin insan onuruna verdiği öneme dikkat çekildi.
Belediye konferans salonunda Adıyaman Müftülüğü Aile ve İrşat Bürosu tarafından hazırlanan konferansa Bursa Müftülüğü Başvaizi Dr. Nuran Döner, konuşmacı olarak katıldı. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmasını yapan Vaize Meryem Yiğit, cahiliye dönemi ile şimdiki teknoloji döneminin getirdiği sonuçlar arasındaki benzerliğe dikkat çekerek, teknolojik olarak ne kadar ilerlenirse ilerlensin, onurun geliştirilemediğini ifade etti.
İlahiler ve şiirlerin seslendirilmesinin ardından kürsüye gelen Bursa Müftülüğü Başvaizi Dr. Nuran Döner, onurun yaratılıştan gelen bir hak olduğunu, varlıktan ayrı düşünülemeyeceğini aktardı.
Peygamber Efendimizin hayatında genelde insan, özelde ise kadın ve çocukların anlamı üzerinde duran Nuran Döner, Veda Hutbesinde insanlığa mesaj olarak, onura dair neleri emanet ettiğini dile getirdi.
Konferans sonunda davetlilere gül ve kitap hediye edildi.