Manisa Haberleri

FATSA’DA KUTLU DOĞUM ETKİNLİKLERİ

Haber 14.04.2013 17:03 Pazar
Fatsa Müftüsü Şener Yılmaz, "Müslüman, Müslümanın kardeşidir. Müslümana, gönül rızası olmadan, müslüman kardeşinin malı helal olmaz" dedi
Kutlu Doğum Etkinlikleri kapsamında Fatsa Orta Büyük Camii'nde, müftülüğün kermes açılışında konuşan Müftü Şener Yılmaz, Peygamber Effendimiz (S.A.V)'in, insanın değerini, haysiyetini hadislerle ortaya koyduğunu belirterek, "O Kutlu Peygamber beşerin özlediği ve hak ettiği değerleri ihya için gönderilmiş bir elçiydi. O'nun öğrettikleri, insanlığın karanlık dünyasını aydınlattı. İnsanlık O Nur ile, efendimiz ile yeniden onurlandı" dedi
Küçüklerimize sevgi ilemuamele etmeyen, büyüklerimize da saygı göstermeyenin bizden biri olamayacağının altını çizen Fatsa Müftüsü Şenel Yılmaz, "Efendimiz gerek sözleri, ve gerekse uygulamaları ile insanı onurlandırdı. O ırk, renk, cinsiyet, mal-mülk, zenginlik, soy-sop gibi maddi ve geçici ölçülere hiç itibar etmedi. Peygamberimiz; 'Allah sizin görünüşünüze, malınıza, mülkünüze bakmaz, yalnızca kalplerinize ve amellerinize bakar' sözüyle de bu anlayışı zihinlere ve gönüllere nakşetti" şeklinde konuştu.
Konuşmadan sonra Fatsa Orta Büyük Camii'de Müftülük bünyesinde tertip edilen Kermes açılışı yapıldı. Fatsa Kaymakamı Bekir Atmaca'nın açılışını yaptığı kermeste, çeşitli el işi ürünler ile ev yemekleri sergilendi.
Kermes açılışından sonra, Fatsa Belediyesi Kültür Sarayında da bir konferans düzenlendi. Diyanet İşleri Teftiş Başkanı Doç.Dr. İsmail Karagözde, "Hz. Peygamber ve İnsan Onuru" konulu bir konferans verdi.
Müftülüğün Kutlu Doğum Etkinliklerine, Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Ak Parti İlçe Başkanı Fatih Sözen, İl Müftü Yardımcısı Kemal Mengeloğlu, Kumru ve Çamaş Müftülüri ile Kurum amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.