Manisa Haberleri

MİLLETVEKİLİ AĞBABA, İKİNCİ EL EŞYA PAZARINI ZİYARET ETTİ

Haber 14.04.2013 17:06 Pazar
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, ikinci el eşya pazarı esnafını ziyaret etti.
Nizazi Mısri Caddesi’nde Pazar pazarının yanında kurulan ikinci el eşya pazarı esnafını ziyaret eden CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, esnafların sorun ve isteklerini dinledi. Esnaflar, ikinci eşyaları çok ucuza satmalarına rağmen, vatandaşların alım gücünün yetmediğinden yakınarak, eşyaların ellerinde kaldığını söyledi.
Esnafların sorunlarını dinleyen Ağbaba, esnafların ve vatandaşların hallerinden memnun olmadıklarını savunarak, “Biz Malatya için kayısı için uğraşıyoruz. Kayısı kurumunun kurulması gerekiyor. Kayısının fiyatını, ekimini, biçimini planlayacak ve uğradığı zararı tespit edecek bir kayısı kurumu lazım. Biz bununla ilgili bir çalışma hazırlıyoruz. Maalesef biz bize düşmanız. Kayısı ikinci el eşya pazarına kadar düşmüş” dedi.
Tütün satan bir esnafla uzun süre sohbet eden Ağbaba, “Malatya’da Tekel Sigara Fabrikası vardı. Fabrikada tütün işleniyordu, çiftçide kazanıyordu, işçi de kazanıyordu, esnaf da kazanıyordu. Fabrika kapandı, kime ne faydası var? Amerikalılar paraları alıp ceplerine koydu” görüşünü savundu.