Manisa Haberleri

AK PARTİ MALATYA İL TEŞKİLATI’NDAN GÜNEYDOĞU ZİYARETİ

Haber 14.04.2013 18:02 Pazar
AK Parti Malatya İl Başkanı Av. Bülent Tüfenkci ve beraberindeki partili yöneticiler 14 bölge milletvekilli ve 14 il başkanını Güneydoğu Bölgesi’nde Şırnak, Silopi ve Cizre’ye yaptığı ziyaret programına katıldı.
Diyarbakır’da Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Nurettin Nebati’nin katılımı ile ‘teşkilat toplantısı’ yapıldı. Diyarbakır’dan sonra Şırnak’a geçen heyet burada esnaf ziyareti yaparak bölge halkıyla sohbet etti. AK Parti Malatya İl teşkilatı Şırnak’tan sonra AK Parti Ordu Milletvekili ve Malatya Koordinatörü Fatih Han Ünal’ın da katılımıyla Silopi’ye giderek bir dizi temaslarda bulundu. Silopi merkez ve köylerini gezen AK Parti Malatya teşkilatı burada vatandaşlarla bir araya gelerek özellikle çözüm sürecine ilişkin olarak sohbetlerde bulundu.
AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkci, bölge halkının süreci desteklediğini ve umutlu olduğunu belirterek, “Devlet yıllardır bölgeyi ihmal ederek bölge halkına gerekli hassasiyeti göstermemiştir. Burada ki vatandaşlarımız yıllarca hep terörün baskısı, zulmü altında kalarak bir çok acı çekti. AK Parti iktidarı olarak göreve başladığımızda bölge halkının bizden tek isteği OHAL’in kaldırılmasıydı. Biz iktidara geldiğimiz ilk yılda OHAL’i kaldırarak halkımıza rahat bir nefes aldırdık. Bugün geldiğimiz nokta ise 2002 yılından çok farklı. Türkiye’nin geldiği nokta dünden çok farklı. Artık halkından, insanından korkan bir devlet yok. Bugün buralara kadar gelip kardeşlerimizle kucaklaşabiliyorsak bu Sayın Başbakanımızın cesaretiyle, AK Parti kadrolarının cesaretiyle sağlanmıştır. Bizim temel politikamız ve önceliğimiz artık bu kanın durması, anaların gözyaşının durması, bir tek evladımızın dahi yitirmeden, Anadolu’da bütün kimliklerin, bütün inançların devlet nezdinde eşit olduğunu, kimsenin kimseden üstünlüğü ve ayrı gayrılığı olmadığını, bu topraklarda herkesin özgürce yaşamını idame ettirmesini sağlamaktır” dedi. Tüfenkçi şunları söyledi:
“Bugün Diyarbakır’dayız, Şırnak’tayız, Silopi’deyiz burada halkımızla vatandaşımızla bir aradayız ve bizden istedikleri şey artık terörün bitmesi. Hasbihal ettiğimiz her vatandaşımız çözüme, barış sürecine destek verdiğini, AK Parti’ye, Başbakanımıza güvendiklerini ve süreçten umutlu olduklarını görüyoruz. İnsanlarımız çatışmadan, kandan, gözyaşından bıkmış ve bir an önce bunun sonlanmasından yana. Biz burada konuştuğumuz her vatandaşımız Başbakanımızın ‘tek devlet, tek millet, tek bayrak’ söylemini benimsemiş, Anadolu’da tüm kimliklerin barış, kardeşlik ve huzur içerisinde yaşamayı benimsemiş bir halk profili görüyoruz. Biz bu ziyaretimiz esnasında, Türkiye halkları arasında özünde hiçbir sorunun olmadığını, herkes birlikten, beraberlikten yana olduğunu bir kez daha gördük. AK Parti iktidarı olarak, geçmişte yapılan yanlışlardan, yaşanan acı olaylardan ders çıkartarak, şehit analarını da incitmeden tüm hassasiyeti gözeterek, Türkiye olarak geleceğe daha sağlam, daha emin adımlarla yürüyüp bölgesinde ve dünyada daha istikrarlı ve güçlü bir Türkiye inşası için tüm gayretimizle çalışacağız.”