Manisa Haberleri

MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI KAYA, İMRALI’YA GİDENLERİ POSTACIYA BENZETTİ

Haber 14.04.2013 18:01 Pazar
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Atilla Kaya, İmralı'ya gidenlerin postacılık yaptığını söyledi.
MHP Genel Başkan Yardımcısı Atilla Kaya, MHP Denizli İl binasında partililerle bir araya geldi. MHP İl Başkanı Mehmet Fevzi Yeniçeri, Merkez İlçe Başkanı Fırat Dağdeviren, Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Çelik tarafından karşılanan Kaya, il binasında basın toplantısı düzenledi.
Toplantıda konuşan MHP İl Başkanı Mehmet Fevzi Yeniçeri, Denizli il teşkilatının tüm gücüyle yerel seçimlere hazırlandığını belirterek, “Yerel seçimler öncesi çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. 2014 yapılacak yerel seçimler öncesinde önümüze bir hedef koyduk ve bunu gerçekleştirmek için de elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Tabi genel merkezimizden gelen üst düzey yöneticilerimizin bu tür ziyaretleri bize güç ve moral veriyor” dedi.
MHP Genel Başkan Yardımcısı Atilla Kaya ise 20 Nisan’da İzmir’de yapılacak Bayrak Mitingi’ne tüm Denizlileri davet etti. Son zamanlardaki gelişmelerin ardından bu mitinglerin öneminin arttığını ifade eden Kaya, “Ülkemiz, özellikle son dönemlerde adına çözüm, barış, analar ağlamasın gibi başlıklar altında yürütülen bir propaganda ile karşı karşıyayız. Barış diye diye, çözüm diye diye, analar ağlamasın diye diye bu ülkede binlerce Mehmetçiğimizi, güvenlik görevlimizi, polisimizi, korucularımızı ve bölgede yaşayan insanlarımızın kanına giren bölücü terör örgütü bu süreç içerisinde muhatap alınmış ve bu süreç içerisinde bölücü terör örgütü adeta siyasallaştırmak suretiyle Türkiye'deki taraflardan birisi konumuna getirilmiştir” dedi.
Akil insanların vatandaşa neyi anlatacaklarını bilmediklerini kaydeden Kaya, “Ben İzmir’e bu Ege bölgesindeki programlara katılmak için gelirken uçakta tesadüfen yanımda akil insanlar heyeti olarak nitelendirilen heyetin Ege bölge başkanı yanımdaki koltukta oturuyordu. Peki bu çözüm nedir, neyi kastediyorsunuz? PKK sizce bir terör örgütü müdür diye sorduğumda bunların hepsinden habersiz olduğunu gördüm. Bilmiyor. Adına çözüm dedikleri bu süreç bölücü terör örgütünün hedeflerine biraz daha yaklaşmasını sağlayan bir süreçtir. Bu süreç neticesinde bugün Türkiye’de Türk milleti Türkiye Cumhuriyeti’nin kimliği tartışılmaya başlanmıştır”diye konuştu.
MHP’nin inanmış kadrolarıyla dimdik bu sürecin karşısında olduğunu dile getiren Kaya, sözlerini şöyle tamamladı: “Türkiye Cumhuriyeti parlamentosundaki milletvekilleri, bugün iktidarın sağlamış olduğu imkanları kullanarak, Kandil ile İmralı arasında adeta postacılık yapmaktadırlar. Haber getirip, haber götürmektedirler. Göz göre göre kanunlar çiğnenmektedir. MHP inanmış kadrolarıyla yıllardan beri ülkemiz için, milliyetimiz için fedakarlık gereken her anda her türlü fedakarlığı ortaya koymuş, tarihiyle, kadrosuyla bu yıkım sürecinin karşısında olmuştur ve olacaktır.”
Toplantı daha sonra basına kapalı olarak devam etti.