Manisa Haberleri

SİYASET AKADEMİSİ EĞİTİM PROGRAMI TAMAMLANDI

Haber 14.04.2013 19:34 Pazar
AK Parti Genel Merkezi Ar-Ge Başkanlığı tarafından yürütülen Samsun İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Siyaset Akademisi’nin 7. Hafta eğitimi tamamlandı.
Samsun Canik Kültür Merkezi’nde düzenlenen AK Parti Siyaset Akademisi 7. hafta eğitimi, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim üyesi Ekonomi Profesörü Prof. Dr. Erdal Tanas Karagöl tarafından verilen ders ile tamamlandı. Siyaset Akademisi’nin ilk bölümünde Başkan Mustafa Ak 'Deneyim ve vizyon paylaşımı' adlı sunumunda siyasetin hizmet sevdası, yerel yönetimlerin ise hizmet etmenin bir aracı olduğunu söyleyerek Keçiören Belediyesi'nin yapmış olduğu çalışmalar ve projeler üzerinden deneyimlerini ve tecrübelerini aktardı.
Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim üyesi Ekonomi Profesörü Prof. Dr. Erdal Tanas Karagöl 'Türkiye Ekonomisi' adlı sunumunu yaptı. Karagöl, "AK Parti iktidarı ilk göreve geldiğinden itibaren ülkenin içinde bulunduğu ekonomik sorunlar üzerinde çalışmak öncelikli konulardan birisi olmuştur. Sıkı para ve maliye politikaları izlenmiş; ülkenin küresel ekonomik sistemle bağlantısı koparılmadan bütçe disiplininden taviz verilmemeye çalışılmıştır. Bu bağlamda, ekonomik göstergeler olumlu bir seyir izlemiş ve pek çok bakımdan denge sağlanmıştır. Hatta 2009 yılında tüm dünyayı etkileyen finans krizinden Türkiye pek çok gelişmiş Batılı ülkeye göre daha az yara alarak çıkmıştır" dedi.