Manisa Haberleri

SOMALİ’DEKİ BOMBALI SALDIRI

Haber 15.04.2013 03:16 Pazartesi
Somali’de bombalı saldırıda yaralanan 3 Türk Kızılayı personelini Türkiye'ye getirileceğini duyuran Dışişleri Bakanlığı, Somali'ye gidecek ambulans uçakla 12 ünite kanda gönderilecek.
Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, "14 Nisan 2013 tarihinde Mogadişu’nun birçok yerinde meydana gelen terör saldırılarını en güçlü şekilde kınıyor, saldırılarda çok sayıda Somalili’nin hayatını kaybetmesinden ve yaralanmasından büyük üzüntü duyuyoruz. Saldırılar sırasında, Kızılay görevlilerini taşıyan bir araç şehir merkezinde hareket halindeyken yola yerleştirilen bomba patlamış, Somalili araç şoförü hayatını kaybetmiş ve 3 Türk Kızılayı görevlisi yaralanmıştır. Yaralıların ilk tedavileri Mogadişu’daki Türk doktorlar tarafından yapılmıştır. Yaralılarımız özel bir ambulans uçakla 15 Nisan 2013 tarihinde ülkemize getirilecektir. Saldırılarda hayatını kaybeden Somalili’lerin yakınlarına ve Türk Kızılay’ı camiasına başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz." dendi.
Ayrıca Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada Türkiye’nin, kardeş Somali halkının yanında olmaya devam edeceği ifade edildi.