Manisa Haberleri

’SENDE KATIL KUŞADASI’ DERNEĞİ KURULDU

Haber 15.04.2013 09:51 Pazartesi
Kuşadalı bir grup genç tarafından kısa süre önce kurulan “Sende Katıl Kuşadası“ Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği düzenlenen törenle hizmete açıldı. Derneğin açılış kurdelasını Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün kesti.
Sende Katıl Kuşadası Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin Cumhuriyet Mahallesi’ndeki merkezinde düzenlenen açılış törenine aralarında Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, Kuşadası Emniyet Müdürü Olcay Yakup İnankur ve Kuşadası Şoförler Odası Başkanı Hüsnü Öten ile birlikte kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.
Açılışta konuşan Sende Katıl Kuşadası Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Asil Yavansu “Derneğimizin kuruluş amacı Kuşadalı hemşerilerimizle, ilçemize yerleşmiş yaşamını burada devam ettiren aileler arasında bir bağ kurmak dayanışmalarını sağlamak birlik ve beraberliklerini korumak. En önemlisi Kuşadası'nın geleceğinin planlanmasına yardımcı olmaktır. 10-15 - 20 veya 50 yıl sonra Kuşadası nasıl bir yer olmalı? Bu soruya bugünden cevap aramalıyız. Bir olup, birlikte hareket edersek, ilçemizin geleceği dolayısıyla çocuklarımızın geleceği parlak olur. Biz dernek olarak Kuşadası siyasetine eşit mesafede duracağız. Herkesle her sosyal oluşumda Kuşadası'nın çıkarları doğrultusunda her türlü işbirliğine hazır olduğumuzun altını kalınca çizmek istiyorum. Kuşadası'nın geleceğini tehlikeye atacak her türlü faaliyete karşı koyacağımızı söylememe de sanırım gerek yoktur” dedi.
Törende konuşan Kuşadası Belediye Başkanı M.Esat Altungün ise Sende Katıl Kuşadası Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin Kuşadası’na ve Kuşadalılara hayırlı olmasını diledi. Başkan Altungün daha sonra Emniyet Müdürü İnankur ve Şoförler Odası Başkanı Öten ile birlikte kurdelayı keserek, dernek merkezini hizmete açtı. Törende ayrıca, çeşitli halk oyunları gösterileri yapıldı.