Manisa Haberleri

AHLAT’TA KUTLU DOĞUM

Haber 15.04.2013 10:02 Pazartesi
Peygamber Efendimizin doğumunun 1442. yılı münasebetiyle Ahlat'ta İlçe Müftülüğü tarafından organize edilen etkinlikler oldukça ilgi görüyor.
Cumartesi günü İlköğretim Okulları arasında yapılan Siyer Yarışması ve ilçede din görevlileri tarafından gül dağıtılması Kutlu Doğum Haftası etkinliklerine renk katarken, pazar günü başlayan Liseler arası Siyer Yarışması da oldukça renkli geçti. Ahlat Kültür Merkezi’nde başlayan program, İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Yahya Koçak'ın Kur'an-ı Kerim tilavetini okumasıyla başladı. Ardından bir konuşma yapan İlçe Müftüsü Zahit Demirel, "Bizi yoktan var eden, Peygamberimizin (S.A.V) doğum gününü bize kutlamayı nasip eden Yüce Rabbime hamdolsun. Peygamber Efendimizin (S.A.V) sevgisi olmasaydı hiçbirimiz burada olmazdık. Yine öğrencilerimizin de kalbinde Peygamber sevgisi olmasaydı, onları da buraya kimse getiremezdi. Liseler arası Siyer Yarışması’nda amaç ödül değil, Peygamberimizin hayatını daha iyi anlamak. Yarışmada derece her ne olursa olsun amacımız, öğrencilerimizin hepsiyle beraber Peygamber Efendimizin (S.A.V.) hayatını en güzel bir şekilde anmaktır" dedi.
4 etapta toplam 20 sorunun sorulduğu yarışmada Sadullah Gencer Anadolu Lisesi 150 puanla birinci, İmam Hatip Lisesi 140 puanla ikinci, Selçuklu Lisesi 90 puanla üçüncü olurken Çok Programlı Lise ise 80 puanla dördüncü oldu.