Manisa Haberleri

TÜRKİYE DART ŞAMPİYONASI SONA ERDİ

Haber 15.04.2013 10:01 Pazartesi
Bodrum’da düzenlenen ve büyük bir heyecana sahne olan Türkiye Bocce Bowling Dart Federasyonu’nun 2012-2013 yılı faaliyet programındaki Türkiye Dart Şampiyonası 5. Ayak Turnuvası son ayağı sona erdi.
Turnuvada dereceye girenler arasından erkek ve bayan olmak üzere toplam 12 kişi Türk Milli Takımına seçilerek önümüzdeki müsabakalarda ülkemizi temsil etme hakkını kazandılar.
13-14 Nisan 2013 tarihlerinde Bodrum’un Gümbet Mevkii’ndeki Sami Beach Hotel’de düzenlenen turnuvaya Kıbrıs, İstanbul, Ankara, Eskişehir, Bursa ve Bodrum gibi şehirlerden 150 sporcu katıldı. Müsabakalar genç kız, genç erkekler, kadınlar ve erkekler kategorilerinde düzenlendi. Gençlerde milli takım seçmelerinin de yapıldığı Türkiye Dart Şampiyonası sonucunda Türk milli takımı da belirlendi.
Türkiye Bocce Bowling Dart Federasyonu Dart Sıralama Koordinatörü Gediz Kalkan’dan edinilen bilgide, puan durumuna göre erkeklerde 8 kişi, bayanlarda 4 kişi Türkiye Dart Federasyonu Milli Takımına alındı. Erkeklerde; Engin Kayaoğlu, Eser Tekin, Utku Karaca, Muharrem Kemaoğlu, Bora Temizsoy, Arman Uğur, Cemal Gingi ve Emre Toros, bayanlarda ise Eda Erdem Kemaoğlu, Rabia Dolgun, Seda Uzunca, Çağla Pınar Utkutuğ Türkiye Dart Federasyonu Milli Takımını oluşturdular. Takım ilk olarak 16-19 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek Uluslararası 14.Akdeniz Kupasına ve bir yıl boyunca düzenlenecek turnuvalara katılarak ülkemizi temsil edecek.
Şampiyonanın ilk günü olan 13 Nisan Cumartesi günü oynanan müsabakalarda ise kadınlar kategorisinde; 1. Rabia Dolgun, 2. Eda Erdem Kemaoğlu, 3. Kathryn Akbaş, erkekler kategorisinde; 1. Cemal Gingi, 2. Gürhan Aktürk, 3. Arman Uğur ve Eser Tekin, genç erkekler kategorisinde; 1. Furkan Gültekin, 2. Hanifi Çelebi, 3. Fatih Alpaslan Yiğit ve Mertcan Türkyılmaz, genç kadınlar kategorisinde 1. Dilara Kayıkçı, 2. Emine Dursun, 3. İldeniz Biçer ve Hasibe Gül olurken turnuvanın son günü olan 14 Nisan Pazar günü ise kadınlar kategorisinde 1. Eda Erdem Kemaoğlu, 2. Seda Uzunca, 3. Rabia Dolgun ve Reyhan Gökçe, erkekler kategorisinde 1. Cemal Gingi, 2. Mustafa Behlül, 3. Eser Tekin ve Arman Uğur dereceye girerek kupa ve madalyalarını aldı.
Sami Beach Hotel ana sponsorluğunda Bodrum Belediyesi, Bodrum Ticaret Odası , Gümbet Spor Kulübü ve Baraküda Bodrum Dart Pub’ın desteğiyle gerçekleştirilen müsabakalarda Ankara’dan gelen Merkez Hakem Komitesi sporcuları puan durumuna göre derecelendirdi. Türkiye Bocce Bowling Dart Federasyonu Muğla İl Temsilcisi Semih Nalbantoğlu ise organizasyonun başında görev aldı. Turnuvaya 2012-2013 sezonu vizeli Dart lisansına sahip olan sporcular katılarak Türkiye Dart Şampiyonası için kıyasıya mücadele etti.