Manisa Haberleri

DÜNYA GIDA ENDÜSTRİSİNİN DEVLERİ Fİ İSTANBUL’DA BULUŞACAK

Haber 15.04.2013 10:09 Pazartesi
Avrupa, Asya ve Kuzey Afrika’dan binlerce ziyaretçiyi buluşturan uluslararası gıda fuarı Food Ingredients, bu yıl portfolyosuna İstanbul’u dahil etti. Dünya gıda endüstrisinin devlerini bir araya getirecek olan Fi İstanbul, 7-9 Mayıs tarihlerinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilecek. Bu yıl ilk defa İstanbul ev sahipliğinde düzenlenecek olan etkinlik; zengin gıda bileşeni seçenekleri, inovatif pazarlama stratejileri ve yepyeni iş fırsatları ile dünyanın önde gelen sektör liderlerini buluşturacak. GIDAKAT (Gıda Katkı ve Yardımcı Maddeleri Sanayicileri Derneği), GGD (Gıda Güvenliği Derneği) ve TUGİS (Türkiye Gıda Sanayi İşverenleri Sendikası) tarafından desteklenen “Fi İstanbul” Gıda Bileşenleri Fuarı; “Başarı için mükemmel fırsat” sloganıyla bu yıl rotasına İstanbul’u dahil ederek geleceğin gıda endüstrisini şekillendirecek.
Her yıl dünyanın çeşitli bölgelerinde düzenlenen ve dünya gıda endüstrisini bir araya getiren uluslararası gıda fuarı portfolyosu Food Ingredients, bu yıl Türkiye’nin büyüyen ekonomisi ve İstanbul’un iki kıtayı birleştiren tek dünya şehri olmasının getirdiği stratejik coğrafi konum sebebiyle global ve bölgesel gıda uzmanları için eşsiz bir buluşma ortamı sunacak. Rotasına bu yıl İstanbul’u dahil eden Fi; ilk olarak 7-9 Mayıs tarihlerinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda, daha sonra dünyanın önde gelen şehirleri Şangay, Manila, Sao Paulo, Bangkok, Mumbai, Tokyo, Frankfurt ve Amsterdam’da gerçekleştirilecek.
75 ÜLKEDEN BİNLERCE ZİYARETÇİ
Bu yıl ilk defa İstanbul ev sahipliğinde düzenlenen GIDAKAT, GGD ve TUGIS tarafından desteklenen fuara, aralarında Türkiye, Çin, Hindistan, Yunanistan, Amerika Birleşik Devletleri, Fransa, Birleşik Arap Emirlikleri, Almanya, Hollanda, İtalya, Danimarka, Sudan, İspanya, İsviçre, Malezya, Bulgaristan ve Romanya’nın da bulunduğu 75 ülkeden binlerce ziyaretçi katılacak. Fi İstanbul ziyaretçilerinin ücretsiz olarak fuara giriş yapabilmeleri için online kayıt olmaları gerekecek. Yeni kontaklar, yeni pazarlar ve yepyeni iş fırsatları elde etmek isteyenler www.fi-istanbul.com/kayit adresinden ücretsiz olarak kayıt olabilecek.