Manisa Haberleri

ADANA’DA KUTLU DOĞUM HAFTASI ETKİNLİKLERİ

Haber 15.04.2013 10:15 Pazartesi
Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, ‘Kutlu Doğum Haftası’nın, sevgi, saygı ve kardeşliğin artması, yanlışlıkların düzeltilmesi için bir fırsat olarak değerlendirilmesi gerektiğini söyledi
Kutlu Doğum Haftası kutlama etkinlikleri, TÜYAP Fuar Alanı’nda düzenlenen resmi açılış ile başladı.
Etkinliklerin açılışında konuşan Vali Coş, ‘Kutlu Doğum Haftası’nın, sevgi, saygı ve kardeşliğin artması, yanlışlıkların düzeltilmesi için bir fırsat olarak değerlendirilmesi gerektiğini ifade ederek, “Geçen yılki etkinlikler birkaç saat sürmüştü ama bu yıl daha uzun soluklu etkinliklerle, Peygamber Efendimizi anmış olacağız ve onun verdiği evrensel mesajları bir kaz daha içimizde, ruhumuzda hissedeceğiz” dedi.
Kutlu Doğum Haftası’nın 7 günü aşan etkinliklerle kutlanması, bu anlamda Adana’nın bölgesel merkez olma idealine katkı sunacağını kaydeden Coş, “Bölgede sevilen, sayılan ilim adamlar da etkinlikler aracılığıyla vatandaşları aydınlatacaktır. Biz, maddi ve manevi olarak her alanda Adana’nın kalkınmasını önemsiyoruz. İnsanlarımızın arasındaki güzel ilişkilerin yaygınlaşmasını ve güçlenmesini istiyoruz; bütün çalışmalarımız buna yönelik” diye konuştu.
Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Antakya Medeniyetler Korosu konser verirken, ziyarete açılan Sakal-ı Şerif'e de vatandaşlardan büyük ilgi gördü.