Manisa Haberleri

MASALLAR ORMANI KARTEPELİ ÇOCUKLARLA BULUŞTU

Haber 15.04.2013 11:52 Pazartesi
Deniz Yavuz ve Erkay Yavuz’un yazıp Erkay Yavuz’un yönettiği Masallar Ormanı adlı müzikal çocuk oyunu Kartepe Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’ni dolduran Kartepeli çocuklarla buluştu.
Çocukların heyecanına ortak olan Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, Kartepeli minikleri öğretici tiyatro oyunları ile buluşturmaya devam edeceklerini müjdeledi.
Kartepeli çocukların yoğun ilgi gösterdiği Masallar Ormanı adlı oyunda; günümüzde artık çocukların boş vakitlerini bilgisayarın karşısında ve televizyonun karşısında harcadıkları, çocukların izlediği vurdulu kırdılı şiddet içeren kara masalların onlar için çok tehlikeli ve faydasız olduğunu, onlar için faydalı olanın içinde doğruluğun ve güzelliğin olduğu ak masalların olduğu mesajı veriliyor. Ömer anneannesinin okuduğu masal kitaplarından artık sıkılmıştır. Hiçbirini dinlemez onun yerine bilgisayar oyunları ve kavgalı dövüşlü TV programlarına merak sarmıştır. Bir gün okulla birlikte çıktığı bir orman gezisinde yolunu kaybeder ve macera başlar. Masallar ormanında keloğlan ve kırmızı başlıklı kız ile tanışır. Eve geri dönebilmesi için bu iki masalında sonunu getirmesi gerekir. Ama bir sorun vardır. Ömer hiçbir masalı tam olarak dinlemediği için sonlarını bilmez. Bunun için macera dolu bir yolculuk onları beklemektedir. Bakalım karşılarına çıkan engelleri aşabilecekler mi?
Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, da oyunu miniklerle birlikte izledi. Çocukların ve velilerin beğendiği oyun ile ilgili olarak Başkan Karabalık, “Hepimiz çocuklarımızı hayırlı insanlar olarak eğitmekteyiz. Bu iş yalnızca okullarda olmuyor. Çevre unsuru çok önemli. Bu nedenle bu tür eğitici özellikle tiyatro oyunları ile çocuklarımız çok önemli konuları kısa sürede görüp öğrenme imkanı bulmaktadır. Bizlerde eğitici tiyatrolar geleceğimizin teminatı çocuklarımızın gelişimine katkı verme hedefiyle hafta sonları çocuklarımızı tiyatrolarla buluşturmaya devam edeceğiz. Sizlerde çocuklarınızla birlikte görüp izlediğiniz bu oyunların faydalarını yakın çevrelerinize anlatarak tiyatroya gitme alışkanlığını artırma konusunda bize destek olun” dedi.