Manisa Haberleri

KARS’TA FUTSAL TURNUVASI

Haber 15.04.2013 12:18 Pazartesi
Kars’ta İl Emniyet Müdürlüğü ve Kafkas Üniversitesi Rektörlüğü (KAÜ) ortaklaşa düzenlediği Futsal, kadın ve erkekler arası voleybol ile masa tenisi turnuvası start aldı.
İl Emniyet Müdürlüğü ve KAÜ Rektörlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği Futsal’ın başlama vuruşunu İl Emniyet Müdürü Ercan Çakmak ile KAÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Çitil yaptı.
Üniversitede eğitim gören öğrenciler arasında kaynaşmanın arttırılması ve gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak durarak, sportif faaliyetlerde bulunmalarının teşvik edilmesi amacıyla, 15-22 Nisan 2013 tarihleri arası organize edilen etkinlikte dereceye giren takım ve sporculara etkinlikler sonunda çeşitli ödüller verilecek.
İl Emniyet Müdürü Ercan Çakmak, üniversite ile ortaklaşa böyle bir proje hayata geçirdiklerini söyledi.
Çakmak; “Üniversitemiz ile ortaklaşa salon turnuvaları düzenledik. Bu salon turnuvaları futbol, voleybol, basketbol ve masa tenisi olmak üzere burada gençlerimiz deşarj olsunlar. Bir birleriyle muhabbetleri artsın. Kardeşlik ortamı Kafkas Üniversitesinde ve Kars’ta gelişsin diye böyle bir proje başlattık” dedi.
KAÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Çitil, ise inşallah sporun kardeşlik, ortamında kavgasız gürültüsüz ve barış içerisinde geçmesini temenni ettiklerini kaydetti.
Turnuvanın il maçında Sağlık Yüksek Okulu ile Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu karşı karşıya geldi.
22 Nisan 2013 tarihinde yapılacak final müsabakalarının ardından sona erecek turnuvada, dereceye giren takımlar, çeşitli hediyeler verilecek.