Manisa Haberleri

GÜMÜŞHANE MİLLETVEKİLİ ÜSTÜN, KELKİTLİ BÜROKRAT VE İŞADAMLARI İLE KAHVALTIDA BULUŞTU

Haber 15.04.2013 12:24 Pazartesi
Ankara’da görev yapan Gümüşhane Kelkitli bürokratlar ve işadamları pazar kahvaltısında bir araya geldiler.
Genç Kelkitliler Grubu’nun başını çektiği organizasyon, İller Bank A.Ş’de İnşaat Mühendisi olarak görev yapan Tamer Turhan’ın açılış konuşmasıyla başladı. Turhan, “Uzun zamandan beri Gümüşhaneli olmanın yanında Kelkitliler olarak bir araya gelip kaynaşmak istiyorduk. Kutlu Doğum Haftas’ının olduğu bu anlamlı günler içerisinde bir araya geldiğimiz için ayrıca mutluyuz. Organizasyonda emeği geçen tüm arkadaşlarım adına katılımlarınızdan dolayı teşekkür ederiz” dedi.
Kahvaltıya katılan AK Parti Gümüşhane Milletvekili Feramuz Üstün ise “Böyle bir kahvaltıda bir arada olduğumuz için kendimi son derece mutlu hissediyorum. Gümüşhaneli olmaktan Kelkitli olmaktan her zaman gurur duymuşuzdur, duyacağız da. Bizim memleketimizde insanımızda bir başkadır. Sık Sık Gümüşhane’yi Kelkit’i ziyaret etmeye çalışıyorum. Kelkit’te Şişko Yüksel’i bir kez kucaklamak bize yetiyor da artıyor. O an dünya hırsından, makam hırsından ve şehvetinden sıyrılıyorsunuz. Bu manada memleketimiz insanının bize yaşattıkları bizim açımızdan çok önemli. Milletvekili seçilmeden önce bir söz vermiştim sizlere Milletvekili seçilsem de devletin büyük makamlarına gelsem de ben sizin tanıdığınız Feramuz Üstün olmaya devam edeceğim. İnşallah bu böyle sürecek ve size layık olmaya çalışmaya devam edeceğim” diye konuştu.
“Kelkit insanı hangi siyasi görüş ve partiden olursa olsun, bu vatana candan samimi bir şekilde bağlıdır” ifadelerini kullanan Üstün “Kelkitli çok değerli büyüklerimiz var. Sağ olsun sayın Aydın Doğan, diyaliz hastalarımız için araç verdi Kelkit’e. Aydın Doğan’a Kelkit’ten bahsettiğinizde gözlerinin buğulandığını görürsünüz. Doğan’a ve Kelkit aşkıyla yanan bütün hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Bu ülkenin gelişmesi için memleketlerin gelişmesi gerekir. İller Bankası Yönetim Kurulu iken bundan 2-3 yıl öncesinde Gümüşhane’nin Kelkit’in alt yapı projeleri bitirilmiştir. İçme suyu ve kanalizasyon projeleri tamamdır. İller Bankası Kelkit’ e Lise yapıyor, hayırlı olsun şimdiden. Kelkit’e 5 bölümlü 2 bin öğrenci kapasiteli Meslek Yüksek Okulu geliyor. Yine Değerli Büyüğümüz Aydın Abimiz Kelkit’e 700-800 kişinin istihdam edileceği bir Çağrı Merkezi kuracak kısmetse. İş-Kur dan bu yıl 2000 kişilik 9 ay çalışma süreli istihdam payı aldık ama bunun 500’ü boş kaldı. Kelkitt’e çalışacak adam bulamadık. Ağaç dikme işlerinde sigortalı 700-800 TL maaşla kadınlarımız bu işi kısmetse önümüzdeki yıl yapacaklardır. Demiryolu Proje çalışmalarında Hızlı Tren Sivas hattı 2015 yılında kısmetse hizmete girecektir. Ankara’dan Kelkit’e inşallah 4,5- 5 saate gidebileceğiz ilerde” şeklinde konuştu.
Kahvaltı sonrası Kelkitliler hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmediler.