Manisa Haberleri

YILDIRIM DÜŞEN APARTMANDA HASAR MEYDANA GELDİ

Haber 15.04.2013 13:01 Pazartesi
Muğla'nın Marmaris ilçesinde bir apartmanın çatı kısmına yıldırım düştü. Yıldırımın isabet ettiği apartmanın çatısında maddi hasar oluştu.
Çıldır Mahallesi 128 sokakta bulunan Ceylan Apartmanı'nın çatı katına yıldırım isabet etti. Çatıda hasara yol açan yıldırım nedeniyle apartman ve mahalle sakinleri korku ve panik yaşadı. Çatıdan düşen kiremit ve beton parçaları nedeniyle yol bir süre trafiğe kapandı. Olay yerine gelen Marmaris Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri molozları kaldırarak yolu temizlerken, Zabıta ekipleri ise gerekli güvenlik önlemlerini aldı. Zabıta ekipleri, en üst kattaki daireye çıkarak evde kiracı olarak oturan aile ile görüştü ve çatıda inceleme yaptı. Yıldırım dolayısıyla evin çatı katındaki duvarın da hasar gördüğü tespit edildi.
Olay anını gazetecilere anlatan apartman sakinlerinden Hüseyin Kurum, çok yüksek sesle birlikte evin içinde mavi bir ışık patlamasının olduğunu söyledi.
Çok korktuklarını belirten Kurum, "Dışarı baktığımızda her yer moloz yığınıydı. Evimizin elektrik sisteminde hasar oluştu. Büyük bir felaketi, Allah'a şükür sadece maddi kayıpla atlattık" dedi.