Manisa Haberleri

SİLOPİ’DE TRAFİK KAZASI: 3 ÖLÜ

Haber 15.04.2013 12:51 Pazartesi
Şırnak’ın Silopi ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 3 kişi hayatını kaybetti. Kaza esnasında Irak’tan yolcu olarak gelen Fadıl Işık, kaza geçirenlere vatandaşlara birlikte yardım ederek hastaneye kaldırdı. Işık, hastaneye kaldırdığı yaralılardan ikisinin kardeşi olduğunu acil serviste öğrendi.
Edinilen bilgiye göre, Habur Gümrük Kapısı yakınlarında bulunan hac konaklama mevkiinde Habur istikametinden gelen bir otobüs, dönüş yapmak isteyen Şakir Uçum (32) idaresindeki 73 FA 963 plakalı otomobile çarptı. İçinde 3 kişinin bulunduğu otomobil sürücüsü Şakir Uçum olay yerinde hayatını kaybederken, araç içerisinde sıkışan Çetin Işık (37) ile kardeşi Reşat Işık (35) vatandaşların yardımıyla çıkarılarak ambulanslarla Silopi Devlet Hastanesi acil servisine kaldırıldı. Yaralılara olay yerinde bulunan vatandaşlarla birlikte yardım ederek ambulansa taşıyan Fadıl Işık, gittiği hastane acil servisinde yaralıların kardeşleri olduğunu öğrendi. Silopi Devlet Hastanesi'nde ilk müdahaleleri yapılan yaralılardan Reşat Işık Cizre Devlet Hastanesi, Çetin Işık ise Batman Bölge Devlet Hastanesi'ne sevk edilirken yolda hayatlarını kaybetti.
Irak'tan dönen ve kaza ile karşılaşarak yaralılara yardım eden Fadıl Işık, hastanede kaza yapanların kardeşleri olduğunu öğrenince şoke oldu. Fadıl Işık, "Irak'tan gelirken kazanın olduğunu gördük. İnsanlığın bir görevi olarak hemen aracımızdan inip araçta sıkışan kişileri halatlar ve halkın yardımıyla dışarı çıkardık. 2 yaralıyı hastaneye getirdik, yüzleri tanınmaz durumdaydı. Acil serviste isimleri okununca kardeşlerim olduğunu öğrendim. O an birden yıkıldım, ne yapacağımı bilemedim" dedi.