Manisa Haberleri

AKSA AKRİLİK EN FAZLA ENGELLİ İSTİHDAM EDEN KURUM OLDU

Haber 15.04.2013 13:29 Pazartesi
İş-Kur Yalova İl Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen “Yalova İstihdam ve Kariyer Günü” kapsamında Aksa Fabrikasına "En Fazla Engelli İstihdam Eden Kurum" ödülü verildi.
İş-Kur “Yalova istihdam ve Kariyer Günü” kapsamında Aksa Akrilik Kimya Sanayii, 24 çalışanıyla en fazla engelli istihdam eden kurum ödülünü aldı. Ödülü Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Eruslu’dan alan Aksa İnsan Kaynakları Müdürü Selda Özacar, “Aksa Akrilik olarak bölgenin ekonomik ve kültürel gelişimine destek olmanın yanı sıra sosyal gelişimine katkı sağlamak için de var gücümüzle çalışıyoruz. Bunu sadece istihdam politikamızla değil, sosyal sorumluluk anlayışımızla da destekliyoruz. Akkök Şirketler Grubu sosyal sorumluluk faaliyetleri kapsamında, 2012-2013 sezonu itibariyle Yalova’nın gururu olan Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi’ndeki başarılı temsilcimiz YOSK’un ana sponsoru oldu. Bunu takiben bugün almış olduğumuz bizim için büyük anlam taşıyan bu ödülden ötürü büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.
Yalova Vali Yardımcısı Saim Eskioğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Eğitim ve Araştırma Merkezi (ÇAĞSEM) Başkan Yardımcısı İhsan Sulak, Milletvekili Temel Coşkun, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Eruslu, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Selim Karahan, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yurtman, YTSO Başkan Vekili Şahin Tiryaki, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Fehmi Öncü’nün iştirak ettiği törende, İŞKUR aracılığıyla en çok istihdam sağlayan firmalara teşekkür belgeleri verildi.