Manisa Haberleri

UÇURTMA ŞENLİĞİ EYNAL KAPLICALARINI RENKLENDİRDİ

Haber 15.04.2013 13:27 Pazartesi
Kütahya’nın Simav ilçesinde faaliyet gösteren Huma Hatun Anaokulu’nun Eynal kaplıcalarında bu yıl 4'üncüsünü düzenlediği “Uçurtma Şenliği” renkli görüntülere sahne oldu. Birbirinden ilginç rengârenk uçurtmaların gökyüzünde boy gösterdiği şenliğe öğrencilerin yanı sıra veliler ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Şifalı suları ile ünlü Eynal kaplıcalarında gerçekleştirilen çocukların uçurtma keyfine büyükler de ortak oldu. Büyükleriyle birlikte uçurtma uçurmanın keyfini çıkaran miniklere okul idaresi tarafından çeşitli hediyeler verildi. Minikler yarışmada birinci olabilmek için çaba sarf ederken, gökyüzü birbirinden ilginç uçurtmalarla renklendi. Eynal kaplıcaları semalarında renkli görüntülerin yaşandığı 4. Uçurtma Şenliği sonunda Sude Şen’in uçurtması birinci oldu. Birinci gelen uçurtmanın sahibi Sude Şen’e okul yönetimi tarafından kitap seti hediye edildi.
Okul Müdürü Sema Olgun, şenlikte ayrıca veliler arasında “Acı Biber Yeme, “Yumurta Taşıma” ve “Kadınlar Arası Penaltı Atma” gibi ilginç yarışmaların yapıldığını, bu tür etkinliklerin ileriki yıllarda da devam edeceğini bildirdi.
Öğrenci, öğretmen ve veli birlikteliğinin okul öncesi eğitimde olmasının başarıyı kendiliğinden getirdiğini ifade eden Olgun, "Bu tür organizasyonları sürekli hale getireceğiz. Çünkü çocuklarımızın mutluluğu bizi de mutlu ediyor" dedi.