Manisa Haberleri

EDREMİT’TE 619 ADET KLONLU CEP TELEFONU ELE GEÇİRİLDİ

Haber 15.04.2013 13:36 Pazartesi
Balıkesir’in Edremit ilçesinde, 619 adet gümrük kaçağı ve klonlanmış cep telefonu ele geçirilirken, olayla ilgili 7 kişi gözaltına alındı.
Edinilen bilgiye göre, Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü Edremit Kaçakçılık Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği (KOM) ekipleri, ulusal televizyon reklamları ile satış yapan firmalardan cep telefonu satın alan bir şahsın verdiği bilgilerden yola çıkarak geniş çaplı araştırma başlattı. İstanbul’da klonlanarak kargo aracılığıyla ilçeye gönderilen 5 adet cep telefonu incelemeye alındı. Ekipler, Edremit Cumhuriyet Savcılığı’nın talimatı ile şebekenin Antalya bağlantısını ortaya çıkartıp, 452 adet gümrük kaçağı cep telefonuna el koydu. Şebekenin İstanbul uzantısını da inceleyen ekipler, İstanbul’daki bir iş yerinde yaptıkları aramada, değişik markalarda toplam 162 adet gümrük kaçağı cep telefonuna daha el koydu.
Geçtiğimiz günlerde neticelendirilen operasyonlarda, şebeke mensupları K.V., M.Ö., S.K., A.İ, R.Ö., Ö.D, B.D. ve Ö.G. hakkında ‘5607 SKM Gümrük Kaçağı Cep Telefonu Satmak ve 5809 SKM Elektronik Haberleşme Kanununa Muhalefet’ suçlarından işlem yapıldı. 619 adet gümrük kaçağı ve klonlanmış cep telefonunun Ayvalık Gümrük Müdürlüğü’ne teslim edildiği öğrenildi.