Manisa Haberleri

’HZ. PEYGAMBER VE İNSAN ONURU’ KONULU KONFERANS DÜZENLENDİ

Haber 15.04.2013 13:37 Pazartesi
İlim Yayma Cemiyeti Kastamonu Şubesi tarafından ‘Kutlu Doğum Haftası’ etkinlikleri kapsamında Yrd. Doç. Dr. Recep Özdirek’in katılımı ile “Hz. Peygamber ve İnsan Onuru” konulu konferans düzenlendi.
Kastamonu Halk Eğitim Merkezinde gerçekleşen etkinlik, İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayıp açılış Kuran-ı Kerim’inin okunması ile devam etti. Ardından Kastamonu Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Yrd. Doç Dr. Recep Özdirek, “Peygamber Efendimizden önce yeryüzünde insanlığın burnu adeta yerde sürtünüyordu. O’nun dünyaya teşrifi ile beraber kız çocuklarımız toprağa gömülmekten kurtulmuş, analar artık ağlamamış, cahiliye dönemi sona ermişti. Bizler bu dünyada Allah resulüne inanan müminler olarak mutlaka maneviyatı öne çıkarmak zorundayız. Cenab-ı Hak bizlere, “Siz dünya hayatını tercih ediyorsunuz, oysa sonsuz olan cenneti aladan haberiniz olsaydı itaat ederdiniz” buyurmuştur. Tüm hemşerilerimizin kutlu doğum haftasını kutluyorum” dedi.
Ayrıca Öztürk, Peygamber Efendimizin yaşantısından da çeşitli örnekler verdi. Konuşmaların ardından İlim Yayma Cemiyeti Tasavvuf Musikisi Korosu mini bir konser verdi. Mehterin takımının ise, dini ve milli eserlerle birlikte seslendirdiği çaldığı marşlar adeta davetlilerin kulaklarının pasını sildi.