Manisa Haberleri

KARAKOLDA ENGELLİ TUVALETİ OLMAYINCA

Haber 15.04.2013 14:17 Pazartesi
Fethiye’de yakalanan kaçak göçmenlerden engelli bir erkek göçmenin tuvalet ihtiyacı, karakolda engelli tuvaleti olmadığı için bir esnafa ait tuvalette giderildi. Polis eşliğinde karakolun karşısındaki tuvalete götürülen tekerlekli sandalyeli Filistinli göçmen, tuvalet ihtiyacını giderdikten sonra yine polis eşliğinde karakola getirildi.
Fethiye KOM gurup amirliği ekipleri, yasa dışı yollardan Türkiye’ye gelen ve bir tekne ile Rodos’a kaçmak isteyen 6'sı kadın 4’ü çocuk toplam 18 mülteciyi yol kontrolü sırasında yakaladı. Fethiye’de A.Ç.P (38) ve R.O (34)'nun yardımlarıyla kiraladıkları Vip minibüs ile Ölüdeniz’den Yunanistan’ın Rodos adasına gitmek için tekne ve koy arayan Filistinliler, Ölüdeniz’den Fethiye’ye aynı minibüsle dönerken polisin uygulamasına takıldı. Kimlik ve pasaportları bulunmayan 18 Filistinli ile A.Ç.P (38) ve R.O (34) Fethiye KOM grup amirliği ekipleri tarafından gözaltına alınıp Günlükbaşı polis karakoluna getirildi. Filistinli göçmenlerle ilgili soruşturma başlatılırken göçmenler yasa dışı yollarla yurt dışına kaçırmaya teşebbüs eden A.Ç.P (38) ve R.O (34) adliyeye sevk edildi. A.C.P tutuklanıp cezaevine konulurken R.O serbest bırakıldı.
ENGELLİ TUVALETİ OLMAYINCA
Fethiye Emniyet Müdürlüğü Günlükbaşı Polis Merkezinde gözaltına alınan Filistinli 18 göçmenin zaman zaman sigara içmeleri için bahçeye çıkarıldıkları gözlenirken göçmenler arasında bulunan engelli bir göçmenin tuvalet ihtiyacı karakolda engelliler için tuvalet olmaması yüzünden bir esnafın tuvaletinde giderildi. Polis eşliğinde tekerlekli sandalyesiyle karakolun karşısındaki bir esnafın tuvaletine götürülen engelli göçmen burada tuvalet ihtiyacını giderdikten sonra tekrar polis eşliğinde karakola döndü. Gece gündüz ihtiyacını bu şekilde gideren engelli göçmenin karakola girişte yüzünü kapattığı görüldü.