Manisa Haberleri

DOĞA RESİMLERİ KONAK KÜLTÜREVİ’NDE SERGİLENİYOR

Haber 15.04.2013 14:22 Pazartesi
Doğanın eşsiz renklerini tuvalle buluşturan Atölye 8 ekibi, üçüncü sergisini Nilüfer Belediyesi Konak Kültürevi’nde sanatseverlerin beğenisine sundu.
Bursa’nın tarihi sokaklarını, köylerin doğayla bütünleşen ayrıntılarını ve köy hayatının sıcaklığını tuvale aktaran Atölye 8 ekibi, yağlı boya ve pastel karma resim sergisini Konak Kültürevi’nde açtı. Doğa tutkunu beş kadından oluşan Atölye 8 ekibi üyelerinden Ayten Eryılmaz, “İnsanların yaşama alanları o kadar betonlaşmaya başladı ki, doğanın güzelliklerini göremez olduk. Başımızı havaya kaldırdığımızda görebildiğimiz mavi gökyüzünün yeşille uyumunun eksikliğini hissederek tuvalin karşısına geçtik. Yeşilin ve mavinin buluştuğu o ıssız mekanları tuvale aktararak bir nebze de olsa Bursa’nın eşsiz güzellikleriyle, bakir kalmış köşelerinin çizgilerde tekrar hayat bulmasını sağladık” dedi.
Köy kadınlarının meselelerini da tuvalle buluşturan Atölye 8 ekibinin çalışmaları 18 Nisan Perşembe gününe kadar Konak Kültürevi’nde sergilenmeye devam edecek.