Manisa Haberleri

DİDİM, EGE İLLERİ TANITIM GÜNLERİNE KATILDI

Haber 15.04.2013 14:20 Pazartesi
11-14 Nisan 2013 tarihlerinde Ankara Atatürk Kültür Merkezinde yapılan “6. Ege İlleri Tanıtım Günleri” etkinliğinde Didim’de Didim Turizm Altyapı Hizmet Birliği tarafından tanıtıldı.
Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile DİTAB işbirliğiyle yapılan tanıtım çalışmalarında bu yıl Aydın’ın ev sahipliği yaptığı etkinlikteki Aydın standında İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Didim Turizm Altyapı Hizmet Birliği, Aydın Belediyesi, Aydın Ticaret Borsası, Nazilli Belediyesi, Sultanhisar Belediyesi, Ankara Aydınlılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği yer aldı. Vali Kerem Al ile Belediye Başkanlarında katıldığı tanıtım günlerine ilgi yoğun oldu.
Fuar süresince ziyaretçilerin yoğun ilgisine uğrayan Aydın Valiliği standında Vali Kerem Al başkanlığında İl Kültür ve Turizm Müdürü Nuri Aktakka, Şube Müdürü Ahmet Demir, DİTAB Başkanı Salih Bankoğlu, el sanatlarından iğne oyası, çömlekçi ve körüklü çizme ustaları Aydın’ı temsil etti.
İl Müdürlüğü görevlileri ile DİTAB görevlisi Ayşen Coşkuner tarafından ziyaretçilere Aydın Valiliği, Didim Belediyesi ve DİTAB tarafından hazırlanan broşür, kitapçık, harita, cd, çanta kalem, magnet, kabak tatlısı ile Aydın Ticaret Borsası'nın hazırlamış olduğu incirler dağıtıldı.
Etkinlikle ilgili değerlendirmelerde buluna DİTAB Başkanı Salih Bankoğlu, “Katılımcılar ikramların yanında tanıtım malzemelerine de çok ilgi gösterdiler, götürdüğümüz malzemeler son güne kalmadan tükendi. Didim ve Aydın yöresine bu denli ilginin olması yaz sezonunda İl ve İlçemize daha çok sayıda Ankara ve yöresinden yazlıkçı ve misafirlerin geleceğinin göstergesi olarak yorumlandı” dedi.