Manisa Haberleri

MANİSA’DA ÖĞRENCİLERE KUR’AN-I KERİM DAĞITILDI

Haber 15.04.2013 14:29 Pazartesi

Manisa'da Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Manisa Atatürk İlkokulu'da seçmeli Kuran-i Kerim dersi alan 53 öğrenciye Kuran-ı Kerim dağıtıldı.

\r\n


\r\nKur'an okumaya geçen öğrenciler için düzenlenen törene AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, AK parti Merkez İlçe Başkanı Berk Mersinli, AK Parti İl Genel Meclisi Başkanı Hayrullah Solmaz ile öğrenciler katıldı.

\r\n

Törende 5. sınıf öğrencisi Ahmet Yasin Topçu, Kuran-ı Kerim okudu. Ardından Kur'an okumaya geçmiş 53 öğrenci hep bir ağızdan "571’de Bir Güneş Doğdu" isimli ilahiyi okudular. Kutlu Doğum haftası sebebiyle okulda düzenlenen şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ tarafından verildi. Törende Kuran-ı Kerim’i seçmeli ders olarak seçen ve Kuran okumaya geçen 53 öğrenciye AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ ve İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy tarafından Kuran-ı Kerim armağan edildi. İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, "4+4+4 sisteminin ilk meyvelerini bu okulumuzda aldık. Kuran-ı Kerim’i seçmeli ders olarak seçen öğrencilerimiz Kuran okumaya geçerek bir başarı elde ettiler." dedi.

\r\n


\r\nÖğrencilere ödüllerini vermesinin ardından açıklamalarda bulunan AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Peygamber Efendimizin hayatı, Osmanlıca gibi derslerin seçmeli ders haline geldiğini hatırlatarak, "Öğrencilerimiz seçmeli ders içerisinde Kuran-i Kerim’i ve Peygamber efendimizin hayatını öğreniyorlar. Batı dünyası 1890’lı yıllarda rekreasyon diye bir ders koymuş. Her Hristiyan çocuğunu mutlaka kiliseden geçiriyorlar. Batı dünyası dinine çok bağlı ve saygılı. Biz son dinin mensuplarıyız. İşte bu son dinin mensupları dinine ve peygamberine saygılı olmaya başladı. Saygılı olmanın neticesinde mecliste aldık. 4+4+4 meclise geldi, kabul edildi ve seçmeli dersler geldi. Tarih bizi yazacak’’ diye konuştu.

\r\n


\r\nÖzdağ ayrıca, Kuran-ı Kerim’in seçmeli ders olmasıyla birlikte öğrencilerin maneviyatı daha iyi öğrenmeye başlayacağının altını çizerek, “Bir yanda Kuran-i Kerim, bir yanda Peygamber Efendimizin hayatı, Osmanlıca, öteki yanda fizik, kimya, sosyal bilgiler devam edecek. Tek kanadı olmayan kuş uçamaz. Mutlaka iki kanadı vardır. Bir tarafta müsvet bilimler olarak, bir tarafta manevi bilimler olacak. Öğrencilerimiz iki kanatlı kuş olarak uçacaklar. Geleceğe uzanacak ve geleceğe kuşanacaklar. Büyüyecekler ve ahlaklı olacaklar. Kuran-ı Kerim’le ahlaklanacaksınız." dedi.
\r\nKonuşmaların ardından AK Partili Vekil Özdağ ile törene katılanlar okul tarafından hazırlatılan Kutlu Doğum Haftası pastasını kestiler.