Manisa Haberleri

ŞEMSİYELİ PARK 22 NİSAN’DA İHALEYE ÇIKIYOR

Haber 15.04.2013 14:36 Pazartesi
Sakarya Büyükşehir Belediyesi, şehrin tarihi ile özdeşleşen Şemsiyeli Parkı yeniden Sakaryalılarla buluşturuyor. Şemsiyeli Park çalışmaları için gerçekleştirilecek ihalenin tarihi netleşti. Fen İşleri Dairesi Başkanı Ali Oktar, “Şehrimizin merkezinde yapacağımız çalışmayla Şemsiyeli Parkı vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Parkın ihalesine 22 Nisan’da çıkıyoruz.” dedi.
Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından daha önce gerçekleştirilen çalışmalarla Atatürk Parkı’nda bulunan işletmeler kaldırılmış ve parkın şehrin tarihinde önemli bir yere sahip olan Şemsiyeli Park’a dönüştürülmesi için bir çalışma başlatılmıştı. Fen İşleri Dairesi Başkanı Ali Oktar, Şemsiyeli Park için yapılacak çalışmanın ihale tarihini kamuoyu ile paylaştı. Oktar, “Büyükşehir Belediyesi olarak şehir merkezinde yaptığımız çalışmalar sonucunda birbirinden güzel iki meydanı hemşerilerimizin kullanımına sunduk. Son olarak yaptığımız çalışmayla Atatürk Parkı’nda bulunan işletmeleri kaldırarak mevcut alanı şehrimiz için ayrı bir önemi bulunan Şemsiyeli Park’a dönüştürmek için bir çalışma başlattık. Çalışmamızın ihalesini 22 Nisan Pazartesi günü gerçekleştireceğiz” diye konuştu.
Şemsiyeli Park’ta yapılacak çalışma sonucunda Sakaryalıların hoş vakit geçirebilecekleri güzel bir alana daha sahip olacağını belirten Oktar, “Şemsiyeli Park çalışmasıyla parkımıza bir çay evi kurulacak ve hemşerilerimiz piyasadan daha ucuza çay ve meşrubat içebilecek. Parkın zemini yenilenerek modern oturma grupları ve aydınlatmalar da çalışma kapsamında kurulacak. En kısa sürede bu çalışmamızı da hayata geçireceğiz. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası Yanı Park ve Meydan Düzenlemesi Yapım İşi ihalesi, Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecek. İhale 22 Nisan Pazartesi günü saat 10.30’da Büyükşehir Belediyesi Encümen Salonu’nda yapılacak.