Manisa Haberleri

PİŞKİN DİLENCİ ZABITAYI GÖRÜNCE BİRDEN CANLANDI

Haber 15.04.2013 14:34 Pazartesi

Torbalı ilçesinde, kendisine hasta ve özürlü süsü vererek dilencilik yapan şahıs, MOBESE kameralarına takıldı ve yakalandı.

\r\n


\r\nTrafik akışının hızlı olduğu bir kavşakta meydana gelen olayda, dilenci ile zabıta arasında yaşanan kovalamacada ortaya ilginç görüntüler çıktı. Uzun süre devam eden kovalamacada özürlü numarası yapan dilenci, atik davranan bir zabıta tarafından yakalandı.
\r\nEdinilen bilgiye göre, sokaklarında özürlü gibi davranıp para isteyen bir şahıs, saniye saniye görüntülendikten sonra olay yerine ekip gönderildi. Belinin içine soktuğu hortum, elinde tuttuğu serum torbasıyla vatandaşlara yaklaşarak ve zaman zaman da titreyerek kendine hasta süsü veren şahıs, zabıtanın geldiğini görünce, hızlı koşabilmek için ayakkabılarını çıkararak kaçmaya başladı. Uzun süren kovalamacanın ardından dilenciyi yakalayarak etkisiz hale getiren zabıta ekipleri, polise teslim etti. Şahsın elindeki serum torbasının içinden ise meyve suyu çıktı.

\r\n


\r\n"BU BENİM İŞİM, YİNE YAPACAĞIM"

\r\nAdana'nın Kozan ilçesinde yaşadığı, evli ve 2 çocuk babası olduğu tespit edilen dilenci Bekir Karaduman (42), “Bu benim işim, meslek haline getirdim. Ben buradan çıkınca yine dilencilik yapacağım. Beni buna alıştırdılar. Memleketim Kozan’da bunu yapan çok insan var” dedi.