Manisa Haberleri

BAKAN BAYRAKTAR, KENDİSİNDEN YARDIM İSTEYEN GENÇ KIZLA İLGİLİ KONUŞTU

Haber 15.04.2013 14:42 Pazartesi
Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Edirne’de kendisinden yardım isteyen kanser hastası genç kızın tedavisi için talimat verdiğini belirterek, “Dün sabaha kadar kendisiyle ilgilendim, bugün de ilgileniliyor, bundan sonra da ilgileneceğiz” dedi.
Bakan Bayraktar, Başakşehir Şahintepe Bilgi Evi’nde katıldığı tapu dağıtım töreni ve bilgilendirme toplantısında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Edirne’de kendisinden yardım isteyen kanser hastası genç kızla aralarında geçen diyalogun sorulması üzerine Bayraktar, “Esas olan bu kızımızın tedavi olmasıdır, şifa bulmasıdır. Gerisi teferruattır. Geldi bize ‘ben ilaçlarımı alamıyorum’ dedi. Biz de orada bir harekette bulunduk. Ama bunların hiçbiri önemli değil. Genç bir yavrumuz, tedavi olsun gerisi ne olursa olsun. Genç kızımızın tedavi olacak bir rahatsızlığı var. Valiye talimat verdim. Dün sabaha kadar kendisiyle ilgilendim, bugün de ilgileniliyor, bundan sonra da ilgileneceğiz. Ama mühim olan genç yavrunun tedavi olması ve sağlığına kavuşmasıdır. Gerisi teferruattır” dedi.
Bu yönde kendisine yöneltilen eleştiriler üzerine, “Halkın takdirine bırakıyorum” diyen Bayraktar, kendisine gönül koyduğu belirtilen genç kız için de, “Canı sağ olsun. Ben acil şifalar diliyorum kendisine” dedi.