Manisa Haberleri

MMO’DAN FABRİKA ZİYARETİ

Haber 15.04.2013 14:41 Pazartesi
Makina Mühendisleri Odası (MMO) Samsun Şubesi tarafından, Amasya’nın Merzifon ilçesinde faaliyet gösteren bir fabrikaya ziyaret düzenlendi.
Ziyarete MMO Samsun Şube Oda Üniversite Sanayi Komisyonu Üyeleri Cavit Çakar, Kadir Tarhan, Özgür Zengin, protokol imzalayan kuruluşlardan Mehmet Saraçoğlu, Kerem Tüfekçi ve Hayati Uyanıkoğlu ile Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube adına Kadir Gürkan, Özkan Er, Gökhan Koskos, Kadir Serkan Atılgan, Mehmet Şen ve Onur Düzovalı katıldı.
Ziyaretçileri Silverline A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Alış fabrika girişinde karşılarken fabrika yöneticileri de hazır bulundu. Ziyaretçiler üretim tesislerini gezdikten sonra Fabrika Müdürü Cem Üzüm ve Ar-Ge Mühendisi Yavuz Selim Mehel’den fabrika hakkında bilgi aldı.
Ziyaretle ilgili açıklama yapan MMO Samsun Şube Başkanı Kadir Gürkan, Silverline’nın üretim, satış ve satış sonrası hizmetler konusunda geldiği noktadan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “İmalatçılarımızın çabaları övgüye değer. Makina Mühendisleri Odası olarak bu süreçte imalatçılarımıza ne tür katkılar sunabileceğimizi yerinde araştırıyoruz. Üniversite, oda ve sanayi işbirliğinde arzu edilen noktaya gelinilebilmesi adına çalışmalar sürdürüyoruz” dedi.
Ziyaret sonrası MMO Şube Başkanı Kadir Gürkan tarafından Hüseyin Alış’a plaket takdim edildi.
Türkiye’nin en büyük davlumbaz ve aspiratör üreticisi konumunda bulunan Silverline A.Ş. 1994 yılında Amasya’nın Merzifon ilçesinde kurulmuş 1 milyon adet/yıl ankastre mutfak ürünü üretim kapasitesine sahip. 2006 yılında İMKB’de halka açılan firma Türkiye’de ihracat yapan firmalar arasında 567. sırada bulunuyor. 85 bin m2 açık alan üzerinde 40 bin m2’lik üretim alanına sahip olan firma kardeş kuruluşları ile birlikte 900 kişilik istihdam oluşturtuyor. Ülke genelinde bin 260 satış noktası bulunan firma 54 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.