Manisa Haberleri

HÜSNÜ BAŞKENTİ ŞENLENDİRDİ

Haber 15.04.2013 15:01 Pazartesi
Kuğulupark Konserleri’nin ilkinde sahne alan Hüsnü Şenlendirici ve Grup Taksim, Ankaralıları unutulmaz bir hafta sonu yaşattı.
Çankaya Belediyesi’nce aslına uygun olarak yenilenmesinin ardından yeniden Ankaralıların gözde mekanı haline gelen Kuğulupark, Hüsnü Şenlendirici ve Grup Taksim konseriyle ziyaretçilerine unutulmaz bir bahar akşamı yaşattı.
Her yaştan ve kesimden insanın buluşma ve dinlenme mekanı olarak 40 yılı aşkın zamandır hafızalarda yer tutan Kuğulupark, bu kez klarnet üstadı Hüsnü Şenlendirici konseri ile doldu taştı.
Başkent’in önemli parklarından birinde açıkhavada, çiçekler arasında Ankaralılarla buluşmaktan duyduğu hoşnutluğu ifade eden Şenlendirici, birlikte sahne aldığı Taksim Trio ile seslendirdiği eserleriyle izleyenleri büyüledi.
Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu’nun 1. Derecede Sit alanı ilan ettiği Kuğulupark, 40 yıl aradan sonra aslına uygun olarak yenilenmesinin ardından yeniden Başkentlilerin gözde mekanlarından biri haline geldi.
Açılışından bugüne pek çok Ankaralının dinlenme ve buluşma mekanı olan park, yıl boyu sürecek sanatsal etkinliklerle ziyaret edenlere keyifli anlar yaşatacak.