Manisa Haberleri

SAKAL-I ŞERİF ERDEMLİ’DE

Haber 15.04.2013 15:01 Pazartesi
Peygamberimiz Hazreti Muhammed'e ait olan kutsal emanetlerden Sakal-ı Şerif, Mersin’in Erdemli ilçesinde ziyarete açıldı.
Erdemli Ulu Cami’de ziyarete açılan Sakal-ı Şerif'i görmek isteyen vatandaşlar, öğle namazının ardından uzun kuyruklar oluşturdu. Bazı vatandaşlar Sakal-ı Şerif’i fotoğraf makineleri ve cep telefonlarıyla görüntülemeye çalışırken, bazıları da selam vererek, Salavat-ı Şerife okudu.
Sakal-ı Şerif'in sabah 10.00 ile akşam 22.00 saatleri arasında ziyaret edilebileceğini belirten Erdemli Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu, “Diyanet İşleri başkanlığımızın bu yıl gerçekleştirdiği "Kutlu Doğum Haftası" etkinliklerinde “İnsanlık onuru ve Hz. Peygamber” teması öne çıkmıyor. Anmaktan anlamaya doğru bir geçişin bir başlangıcı olarak bu etkinlikleri hem biz hem de halkımız önemsiyor. Ziyarete açılan Sakal-ı Şerif’e halkımızın teveccühünün yoğunluğunu görüyoruz” dedi.
Türkmenoğlu, Sakal’ı Şerif’in ve kutsal emanetlerin fotoğraflarının bulunduğu serginin Ulu Camide 3 gün boyunca ziyaret edilebileceğini de kaydetti.