Manisa Haberleri

URLA KENT KONSEYİ KADIN MECLİSİ, ’ KADIN VE EDEBİYAT’ PANELİ DÜZENLEDİ

Haber 15.04.2013 15:36 Pazartesi
Urla Kent Konseyi’nin en çalışkan kolu olma sıfatını korumakta kararlı olan Kadın Meclisi çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Kadınlara yönelik yaptığı çalışmalarla takdir toplayan kadın meclisi “Kadın ve Edebiyat” konulu panel düzenledi.
Kadın Meclisi Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Çalışma Grubu’nun Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdiği etkinliğe Kadın Yazarlar Derneği üyeleri Sevim Korkmaz Dinç, Hülya Soyşekerci ve Meryem Gülbudak panelist olarak katıldı. Kadınların edebiyattaki yeri, kadın ve şiir, kadın ve akademik olarak edebiyat gibi üç ayrı bakış açısı ile ele alınan edebiyat; paneli izlemeye gelenlere keyifli anlar yaşattı. Kadın Yazarlar Derneği’nin üç ayda bir düzenli olarak çıkarttığı derginin ele aldığı son konu olan “Kadın ve Edebiyat”ı olabildiğince her kadına ulaştırmayı hedefleyen panelistler Urla’da bulunmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdiler.
Urla Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Feyza Karaosmanoğlu’nun da katıldığı etkinliğe panelistlerin yoğun programına rağmen zaman ayırıp gelmelerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Teşekkür belgesi ve çiçeklerini takdim eden Feyza Karaosmanoğlu, paylaştıkları tüm bilgiler için panelistlere teşekkür etti.
Kadın Yazarlar Derneği’nin çıkartmış olduğu kitapların sergilendiği bölümde panelistler panele gelenlere kitaplarını tanıtma imkanı buldular.