Manisa Haberleri

HALKOYUNLARI EKİBİNDEN BİR KUPA DAHA

Haber 15.04.2013 16:03 Pazartesi
Edirne Belediyesi Halkoyunları ekibi, Türkiye Halkoyunları Federasyonu’nca düzenlenen il ve grup yarışmalarında kazandıkları kupaları, Başkan Hamdi Sedefçi’ye sundular.
Meclis Salonu’nda ağırladığı halkoyunları ekibi ile bir süre sohbet eden Başkan Hamdi Sedefçi, çocuklarla tek tek ilgilenerek onların başarıları ile gurur duyduğunu ifade etti.
Sedefçi, “Belediye Halkoyunları ekibimiz Türkiye Halkoyunları Federasyonunca Kırklareli’nde düzenlenen ‘Karşılamalar Grup Yarışmaları’nda hem Belediyemizi hem de Edirne’mizi başarıyla temsil etti. Yarışmada ayrı dallarda olmak kaydıyla 2 birincilik, 1 ikincilik, 1 üçüncülük alarak gurur kaynağımız oldular. Bugün çocuklarımız kupa sevinçlerini bizimle paylaşmaya gelmişler. Bende onlarla birlikte hem mutlu oldum hem de tekrardan kendileriyle gurur duydum. Çocuklarımız, gençlerimiz bizler için çok önemli. Onların sosyal aktivitelere katılmaları hele de kendi kültürlerini yaşatacak faaliyetlerin içinde yer almaları çok önemli. Bu bir kentin, toplumun devamlılığı açısından gerekli diye düşünüyorum. Ve bu çocuklarımızda kültürümüzü geleceğe taşıyan elçi gibiler. Onların oynadıkları her oyunda bir hikâye gizli; giydikleri giysilerin her işlemesinin ayrı bir önemi var. Edirne Belediyesi olarak da halkoyunları ekibimize ayrı bir önem gösteriyoruz. Çocuklarımızın, gençlerimizin de bu bilinçle hareket ettiklerini görüyor ve belediye olarak gurur duyuyoruz. Ki onların kültür elçisi görevlerinin yanı sıra Edirne tanıtımımıza katkı sağlamaları ve bununla birlikte kupalarla dönmeleri bizim için ayrı bir gururdur.” diye konuştu.