Manisa Haberleri

YERKÖY KAYMAKAMLIK VOLEYBOL TURNUVASI SONA ERDİ

Haber 15.04.2013 16:02 Pazartesi
Yozgat’ın Yerköy İlçe Kaymakamlığı, “Bahar Şenliği” sloganıyla düzenlenen kurumlar arası voleybol turnuvası sona erdi.
14 takımın katılımı ile gerçekleşen Yerköy Kaymakamlığı Kurumlar Arası Voleybol Turnuvası, yapılan final maçı ile sona erdi. Yerköy Kaymakamı Bayram Gale, kurumlar ve vatandaşlar arasında spor yapma alışkanlığını artırma ve insanları spor yönlendirmek için voleybol turnuvası düzenlediklerini, düzenlenen turnuvalarla hedeflenen dostluk ve birlikteliği sporcuların gösterdiklerini söyledi.
Kurumlarda çalışan personellerinin daha sağlıklı yaşamaları, iş verimliliğinin arttırılması, kurumlar arası sosyal ilişkilerin daha sıkı hale getirilmesi ve spor yapma imkanı olmayan personelin sportif faaliyetlerde bulunmalarını sağlamak için voleybol turnuvası düzenlediklerini ifade eden Kaymakam Gale, “Bahar Şenliği, sloganıyla başlatılan turnuvamız çok iyi geçti. Yaklaşık 10 gün süren maçlarda kardeşlik, dostluk ön plana çıkmıştır. Turnuvaya katılan tüm kurumlarımıza, sivil toplum örgütlerimize ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
14 takım oynadığı voleybol maçlarında, Türk Eğitim-Sen Yerköy İlçe Temsilciliği birinci, Yerköy Hüseyin Erbaş İmam Hatip Lisesi ikinci, Yerköy Ticaret Odası üçüncü, İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği ise dördüncü oldu. Turnuvada ilk 4'e giren takımlara kupaları Yerköy Kaymakamı Bayram Gale tarafından takdim edildi.