Manisa Haberleri

MUĞLA’DA TURİZM HAFTASI ETKİNLİKLERİ

Haber 15.04.2013 16:14 Pazartesi
15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan "Turizm Haftası" nedeniyle Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Kamil Özer, turizmden sorumlu Vali Yardımcısı Ahmet Ali Barış’ı makamında ziyaret etti.
Ziyarette konuşan Vali Yardımcısı Ahmet Ali Barış, “Muğla Bölgesi Türkiye’nin en önemli destinasyonlarından birisi. Umarım bu turizm sezonu çok güzel bir şekilde geçirilir. Turizm sektöründe çalışan ve turizmin geliştirilmesi için çaba sarf eden herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.
İl Kültür ve Turizm Müdürü Özer ise yaptığı açıklamada, 2013-2014 sezonunda turizm çalışmalarını arttırmak için 28 turizm fuarına katıldıklarını belirtti. Özer, “Tur operatörleri ile yaptığımız bütün görüşmelerde ve çalışmalarda önümüzdeki sezonun çok iyi geçeceği ve bu yıl bölgemize gelecek ziyaretçi sayısında artış olacağı öngörüsü var” dedi.
Bölgemize gelecek olan uçak sayılarına bakıldığında pazarın iyi durumda olduğunu söyleyen Özer, “Turizm bir seyahat faaliyeti. İnsanların gezdiği, gördüğü, eğlendiği ve her zaman güzelliği bekleyen bir sektör. Bu bağlamda, turizm sezonunun iyi geçmesi ekonomik anlamda bölgemize ve ülkemize girdi sağlanması demek” diye konuştu.