Manisa Haberleri

DEMİR’DEN YEŞİL ALAN TEPKİSİ

Haber 15.04.2013 16:35 Pazartesi
Edirne Kent Konseyi Başkanı Özer Demir, Edirne Belediye Meclisi’nin Nisan ayında gerçekleştirdiği toplantıda bazı yeşil alanların derneklere verilmesini öngören maddelere ‘Hayır’ oyu kullanan meclis üyelerine teşekkür etti. Demir, daha önce ‘Yeşil alanlarla ilgili gelecek maddelere ret oyu vereceğiz’ açıklamasında bulunan AK Parti Grup Başkanı Serkan Oltandiken’e de seslenerek, “AK Parti, Edirne’de kente karşı işlenmiş suçların ortağıdır” dedi.
Demir, Edirne Kent Konseyi Yürütme Kurulu adına bir basın toplantısı düzenledi. 3 Nisan’da yapılan Belediye Meclisi toplantısında gündemin 13 ve 20’nci maddelerinin yeşil alanları ilgilendirdiğini ifade eden Demir, “AK Parti Grup Başkanı Serkan Oltandiken, ‘Yeşil alanlarla ilgili gelecek maddelere ret oyu vereceğiz’ demişti. Ancak 3 Nisan’da gördük ki bu yönde oy kullanmadılar” dedi. Özer, şunları söyledi:
“Maalesef AK Partlili meclis üyelerinin oybirliği ile yeşil alanların yağmasına ‘evet’ dendiği tutanaklarda kayıtlıdır. AK Parti, Edirne’de kente karşı işlenmiş suçların ortağıdır. Bu süreçte yeşil alanların yağmalanmamasına CHP İl Başkanı Sayın Teoamn Özdöl karşı durmuştur. Kendisine ve bu mücadelede gerçekten her türlü baskıya rağmen dimdik ayakta duran, meclise gelip grup kararına rağmen disipline gideceklerini bilerek hayır oyu veren meclis üyesi arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.”