Manisa Haberleri

OKUL DUVARLARI YENİLENMEYE DEVAM EDİYOR

Haber 15.04.2013 16:46 Pazartesi

Manisa Belediyesi’nin, kent merkezindeki okul duvarlarını yenileme çalışmalarına Nurlupınar’da bulunan Vicdan Karaosmanoğlu İlköğretim Okulu da eklendi.

\r\n


\r\nKent merkezindeki okul duvarlarının yenilenmesi çalışmalarını yürüten Manisa Belediyesi, Vicdan Karaosmanoğlu İlköğretim Okulu’nun duvarlarını yeniledi. Nurlupınar’da bulunan okulun dış cephe duvarları taş örme şeklinde yenilenirken, ferforje demirleri ve ışıklandırmaları okulun havasını değiştirdi. Eğitime her noktada destek sağladıklarını belirten Belediye Başkan Yardımcısı Cem Çöllü, “Bugüne kadar otuzun üzerinde okulumuza destek sağladık. Okullarımızın dış cephe yenilemelerinin yanı sıra bahçe düzenlemesi ve asfaltlamalarını da büyük ölçüde tamamladık. Okullarımızda yeni spor sahalarının oluşturulması amacıyla önemli adımlar attık. Son olarak bu çalışmalarımıza Nurlupınar’da bulunan Vicdan Karaosmanoğlu İlköğretim Okulu’nu da ekledik” diye konuştu.
\r\nManisa’da bulunan ve eksiklikleri tespit edilen diğer okullara da imkânlar dâhilinde desteğin devam edeceğini ifade eden Başkan Yardımcısı Çöllü, “Belediye Başkanımız Cengiz Ergün eğitime büyük önem veriyor. Bu çerçevede geleceğimizin teminatı çocuklarımızın daha iyi şartlarda eğitim almalarını sağlamak amacıyla üzerimize düşen görevi yerine getirmeye çalışıyoruz. Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün talimatları doğrultusunda okullarımızdan gelecek taleplere göre, eksiklikleri tamamlamaya devam edeceğiz” dedi.