Manisa Haberleri

AKŞEHİR’DE BÜYÜKŞEHİR ÇALIŞTAYI

Haber 15.04.2013 16:56 Pazartesi
Konya’nın Akşehir ilçesinde, AK Parti Konya İl Teşkilatı Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından başlatılan Büyükşehir Yasası Uygulamasına Hazırlık Çalıştayı 2. ve 3. Bölge Toplantısı yapıldı.
Akşehir Kültür Merkezindeki toplantıya Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, İl Genel Meclis Başkanı Ali Selvi, AK Parti İl Başkanı Ahmet Sorgun, Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul, diğer ilçe ve belde belediye başkanları, AK Parti ilçe başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek yaptığı konuşmada, Büyükşehir Yasası ile ilgili bütün kurumların birlikte hareket ettiğini, Türkiye’deki en iyi ve en güzel uygulamanın Konya’da olacağını gördüğünü söyledi. Akyürek, “Konya iyi planlandığında Türkiye’deki diğer büyükşehir uygulamalarına da örneklik teşkil edeceğini düşünüyoruz. Bugün burada Yunak, Çeltik, Tuzlukçu, Akşehir, Sarayönü, Kadınhanı, Ilgın, Doğanhisar ilçelerimiz ve oralarda bulunan belediye başkanlarımız var. Belediye başkanlarımız çoğunlukla umumiyetle çok başarılı hizmetlere imza attılar. Bundan sonraki süreçte de inşallah il genel meclis üyelerimiz, belediye başkanlarımız yeni dönem şartları içinde de cemiyet hizmetine devam edeceklerdir. Çünkü cemiyet hizmeti, insanlara hizmet etmek çok ayrı bir duygudur. O duygunun farkına vardıktan sonra artık hayat biçimi haline geliyor” dedi.
Akyürek toplantının yapıldığı kültür merkezine ve Akşehir’e de övgülerde bulunarak, “Bütün ilçelerde birer kültür merkezinin bulunması gerekiyor. Sosyal ve kültürel kalkınmanın fiziki çalışmalarla birlikte yürümesi gerekiyor. Akşehir bu problemi aşmış durumda baz ilçelerimizle birlikte. Hatta Belediye Başkanımız Abdülkadir Oğul beyin dediğine göre, ikinci kültür merkezi de Akşehir’e yapılıyormuş, üçüncünün de hazırlıkları varmış. Akşehir temayüz eden, öne çıkan bir yerleşim yeri. Türkiye’de de çok bilinen ve öne çıkan bir yer. Burası adeta bir il mesabesinde bir ilçemiz” diye konuştu.
Protokol konuşmalarının ardından çalıştay basına kapalı devam etti.