Manisa Haberleri

BAŞKAN ALTAY OKUMA ŞENLİĞİNE KATILDI

Haber 15.04.2013 16:55 Pazartesi
Konya’nın merkez Selçuklu İlçe Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Okuma Şenliği”ne katılarak öğrencilerle bir araya geldi.
Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koca ile birlikte İsmail Hakkı Tonguç Ortaokulu öğrencileriyle bir araya geldi. Selçuklu Belediyesi tarafından okula kazandırılan kütüphaneyi inceleyen Başkan Altay, burada gerçekleşen “Okuma Şenliği” etkinliğine katıldı.
Böyle bir etkinlikte öğrencilerle birlikte olmaktan dolayı büyük bir mutluluk yaşadığını ifade eden Başkan Altay, “Sizler bu yaşta kitabın önemini anlamış ve onu dost edinmiş çocuklarsınız Sayılarınızın artmasını diliyorum. Biz de Selçuklu Belediyesi olarak bu projeye destek veriyoruz. Sizlerin kitabı daha rahat okuyabilmeniz için okulunuza bir kütüphane açtık. Şunu açık olarak ifade etmeliyim ki, destek verdiğimiz en güzel işlerden birisi de bu. Onu ne kadar çok kullanırsanız bizler de o kadar çok memnun olacağız. Okulunuz milli eğitim, akademik ve sosyal başarılarıyla örnek bir okul. Sizlerin sayesinde bu başarılar artmaya devam edecek. Böyle bir proje başlattıkları için müdürümüzün şahsında tüm öğretmenlerimizi kutluyorum. Başarılarınız artarak devam etmesini diliyor, bundan sonraki eğitim hayatınızda da başarılar diliyorum” dedi.
Düzenlenen etkinlik için öğrencilere ve öğretmenleri kutlayan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koca ise, “Aile birliği, öğretmenler ve idare, birlikte planlayıp bir çalışma başlatıyor ve velilerde bu işe destek oluyorlarsa orda başarının önüne geçilemez. Son dönemde hem eğitim hem sosyal ve kültürel başarılarda İsmail Hakkı Tonguç okulumuzun adını sık sık duyar olduk. Çok cazip, çok istenilen ve ben de bu okulda okusam denilen bir okul oldu. Sizleri bu okulda olmanızdan dolayı tebrik ediyor, gelecekte iyi yerlere gelmenizi diliyorum” diye konuştu.
“KİTAP DOSTLARI TOPLULUĞU”NA KÜTÜPHANE DESTEĞİ
İsmail Hakkı Tonguç Ortaokulu öğrencileri kurdukları kitap dostları topluluğu ile haftanın belirli günlerde bir araya geliyor. Bu projeye Selçuklu Belediyesi de okula kazandırdığı kütüphane ile destek veriyor. 400 öğrencinin yer aldığı kitap dostları topluluğunda, öğrenciler okudukları kitapların özetini çıkartarak diğer öğrenci arkadaşlarına okuyorr ve öğrendikleri bilgileri paylaşıyor. Okumaya teşvik ederek öğrencilerin daha donanımlı bireyler olarak yetişmesine katkı sağlayan bu sistemde öğrenciler okudukları kitap sayısı ve ders başarıları da göz önüne alınarak çeşitli dönemlerde sinema, gezi gibi sosyal-kültürel etkinliklerle ödüllendiriliyor.
Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koca ziyaretlerinin ikinci kısmında Hocacihan İmam Hatip Lisesi, Dolapoğlu Anadolu Lisesi ve Şems Tebrizi İmam Hatip Lisesi öğretmen, öğrenci ve idarecileriyle bir araya geldi. Sınıfları tek tek ziyaret ederek öğrencilerle bir araya gelen Altay ve Koca, YGS sınavına hazırlanan son sınıf öğrencilerine de çalışmalarında başarılar diledi.