Manisa Haberleri

DÜZCE BELEDİYESİ’NDEN LİSE ÖĞRENCİLERİ MESLEĞİMİ TANIYORUM PROJESİ

Haber 15.04.2013 17:03 Pazartesi
Düzce Belediyesi tarafından ‘Eğitime Destek’ amacıyla başlatılan ‘Mesleğimi Tanıyorum’ projesinin ikincisi Atatürk Lisesi’nde yapıldı. Lise öğrencilerine hitaben Mimar Osman Güdü ‘Mimarlık Mesleğine’ ilişkin bilgiler verdi.
Düzce Belediyesi’nin bir ay boyunca sürecek olan liselerde ‘Mesleğimi Tanıyorum’ projesi devam ediyor. Lise öğrencilerinin meslek seçimlerinde rehber olması amacıyla başlatılan projenin ikincisi Düzce Atatürk Lisesi’nde yapıldı. Söyleşinin başında bir konuşma yapan Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram “Her yıl eğitime destek amacıyla bir proje geliştiriyoruz. Bu yıl da öğrencilerin meslek seçiminde etkili olabilmesi amacıyla çeşitli meslek gruplarından mesleğinde uzman ve popüler kişileri getirerek meslek bilgileri hakkında söyleşi imkanı sunuyoruz” dedi.
Ardından söyleşiye başlayan Mimar Osman Güdü mesleğine ilişkin bilgiler verdi. Öğrencilerin hangi mesleğe ilgi duyarlarsa o mesleğe yönelmelerini öneren Güdü “Mimarlık birçok öğrencinin tercih ettiği bir meslek dalıdır. Mimarlık bugün kendi içinde birçok bölüme ayrılmaktadır. Tercih yapacak öğrenci öngördüğü mesleğe ilişkin detaylı araştırmalar yapmalıdır” dedi.
Mimar Osman Güdü sunumun ardından öğrencilerden gelen soruları cevaplandırdı. Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram, projeye katkısından dolayı Osman Güdü’ye plaket takdim etti. Okul idarecileri de söyleşi için çiçek verdiler.