Manisa Haberleri

MANİSA’DA KÜLTÜR VE TURİZM HAFTASI ETKİNLİKLERİ

Haber 15.04.2013 17:21 Pazartesi

Manisa'da Turizm Haftası çerçevesinde, Nihal Akçura Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi tarafından kutlama programı düzenlendi.

\r\n


\r\nKültür Sitesi Lale Salonu’nda düzenlenen programa Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz, Belediye Başkan Yardımcısı Mümin Deniz, İl Kültür ve Turizm Müdürü Erdinç Karaköse, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, Anemon Oteller zinciri Onursal Başkanı İsmail Akçura ile eşi Nihal Akçura, daire müdürleri ve öğrenciler katıldı. Törende konuşma yapan Vali Daşöz, Manisa'nın turizm açısından zengin bir il olduğunu belirterek, "Ancak bu zenginliği yeteri kadar kullanmıyoruz. Manisa tarihte bir çok uygarlığa ev sahipliği yapmış bir il. Sayısız turizm envanterimiz bulunmasına karşın bunları yeteri kadar değerlendiremiyoruz. Hatta Manisalı bunların bir çoğunu da bilmiyor. Bu nedenle herkesin bir turizm elçisi olması gerekir. Kurum, kuruluşlar ve sivil toplum örgütlerimiz turizmle ilgili olarak çalışmalar yapması gerekir. Manisa’yı bizden başka tanıtacak kimse yok" dedi.

\r\n


\r\nVali Daşöz, konuşmasının ardından Nihal Akçura Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nin yaptırarak turizme verdiği destekten dolayı İsmail Akçura ve Nihal Akçura’ya onur belgesi verdi. Anemon Oteller zinciri Onursal Başkanı Akçura, Manisa’nın turizmde kalkınmasını sağlamak için her türlü desteği vermeye hazır olduklarını bir kez daha dile getirdi.
\r\nOnur belgelerin verilmesinin ardından Nihal Akçura Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi öğrencileri, oratoryo ve halk oyunu gösterisini sahnelediler.