Manisa Haberleri

CÜ’DE ’KÜRESELLEŞME, DEMOKRASİ VE KAMU YÖNETİMİ’ ADLI KONFERANS DÜZENLENDİ

Haber 15.04.2013 17:27 Pazartesi
İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı ve Milli Savunma Bakanı Danışmanı Doç. Dr. Hasan Canpolat, Cumhuriyet Üniversitesi'(CÜ)nde "Küreselleşme, Demokrasi ve Kamu Yönetimi" adlı konferans verdi.
CÜ Kültür Merkezi'nde düzenlenen konferansa Belediye Başkan Vekili Orhan Demirok, Rektör Prof. Dr. Faruk Kocacık, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ali Erkul, Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz, STSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım, STSO Meclis Başkanı Mustafa Sarılar, fakülte dekanları, öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.
CÜ Rektörlüğü tarafından gerçekleştirilen konferansta İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı ve Milli Savunma Bakanı Danışmanı Doç. Dr. Hasan Canpolat, 4 yıl Vali olarak görev yaptığı Sivas'a tekrar gelmesine vesile olan başta Rektör Prof. Dr. Faruk Kocacık olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ederek, "8 yıl sonra Sivas'ta olmak, sizlerle bir arada olmak çok güzel bir duygu" dedi.
Konuşmasının ardından "Küreselleşme, Demokrasi ve Kamu Yönetimi" konulu konferansa geçen Doç. Dr. Canpolat, 1800'lü yıllarda dünya ekonomisinin Yüzde 62'sinin doğu ülkelerinde olduğuna dikkat çekerek "Bugüne baktığımızda ise bu oran hızla batıya kaymıştır. Dünya ekonomisinin Yüzde 38,5'ine 29 milyon insanın elindedir. 3 milyar insan ise sadece Yüzde 3,3'ünü elinde bulundurmaktadır." diyerek küresel ekonomi ve demokrasi konularında önemli bilgiler verdi.
Konferansın ardından Rektör Prof. Dr. Faruk Kocacık, Doç. Dr. Hasan Canpolat'a çiçek ve plaket takdim etti.