Manisa Haberleri

ESKİŞEHİR YAĞIŞLI HAVAYA TESLİM

Haber 15.04.2013 17:37 Pazartesi
Eskişehir'de, geçtiğimiz hafta sonu yüzünü gösteren güneşli havalar yeni haftanın başlamasıyla birlikte yerini yağışlı havalara bırakırken, sıcaklık da hissedilir derecede düştü.
Geçtiğimiz haftanın büyük bir bölümünde ve hafta sonunda güneşli havaların tadını doyasıya çıkaran ve kışlık giysilerini gardıroplarına kaldıran vatandaşlar, yeni haftanın yağışla gelmesiyle kalın giysilerini ve şemsiyelerini yeniden gün yüzüne çıkarttı. Meteorolojinin açıkladığı ve hafta sonuna doğru 2 dereceye kadar düşecek 5 günlük hava tahminleri vatandaşların tadını kaçırırken, yağışlı ve soğuk havaların önümüzdeki hafta başına kadar kentte etkili olacağı bildirildi.
Bu sene çok sert kış geçmemesine rağmen güneşli günleri özlediklerini anlatarak meteorolojinin verilerini değerlendiren vatandaşlar, “Geçtiğimiz hafta güneşli havaları görünce çok mutu olduk ve hemen ailelerimizi alıp piknik alanlarına koştuk. Ama yeni haftaya kapalı ve yağışlı havayla başlamak biraz olsun moralimizi bozdu. Yağışlar 5 gün sürecekmiş, bu da demek oluyor ki bu haftayı güneşsiz ve moralsiz geçireceğiz” yorumunu yaptılar.