Manisa Haberleri

ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ BASKETBOL ŞAMPİYONASINA KATILACAK

Haber 15.04.2013 17:41 Pazartesi
Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından organize edilen Üniversitelerarası Deplasmanlı Basketbol Ligi (ÜNİLİG) kapsamında son maçına çıkan Adıyaman Üniversitesi Erkek Basketbol Takımı Mardin Artuklu Üniversitesi ile karşılaştı.
Deplasmanda oynanan karşılaşmayı Adıyaman Üniversitesi Basketbol Takımı 71-38 kazanırken, en iyi ikinci olarak önümüzdeki ay Ankara’da düzenlenecek olan Türkiye Üniversitelerarası Basketbol Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı. Türkiye Şampiyonasında 5 grupta toplam 20 takımın yer aldığı Üniversitelerarası Deplasmanlı Basketbol Ligi’nde mücadele eden takımlardan grup liderleri ve en iyi ikinci 3 takımdan oluşan 8 takım yarışacak.
Adıyaman Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Koç yaptığı açıklamada, “Takımda yer alan öğrencilerimiz başarılı olmak için çok çaba sarf ettiler. Türkiye finallerini de kazanarak şampiyon olmak istiyoruz. Bu başarıyı yakalamamızda her türlü ilgi ve desteği bizden esirgemeyen Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü’ye teşekkür ediyoruz” dedi.