Manisa Haberleri

ÇORLU KOM EKİPLERİ KAÇAK SİGARAYA GEÇİT VERMİYOR

Haber 15.04.2013 18:06 Pazartesi
Çorlu genelinde kaçak sigara satışına geçit vermeyen ve kaçakçılıkla etkin ve kararlı bir şekilde mücadele eden Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği (Çorlu KOM) ekipleri gerçekleştirdikleri uygulamalarda yaklaşık 9 bin paket kaçak sigara ele geçirdi.
Çorlu`da kaçak sigara ticareti yapan şahıslara yönelik olarak çalışma yapan Çorlu KOM ekipleri hakkında defalarca işlem yapılan H.G. adlı şüpheliyi takibe aldı. H.G.`nin kendisine ait araçla ilçeye kaçak sigara getirileceğini belirleyen polis ekipleri ilçe girişinde uygulama noktası oluşturarak aracı beklemeye başladı. Kontrol noktasına geldiğinde karanlıktan da yararlanarak kayıplara karışan H.G.`nin terk ettiği otomobil içerisinde 6 bin 700 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi.
İlgili adli mercilerden alınan arama kararlarına istinaden kaçak sigara satışı yapıldığı değerlendiren iş yerlerine yönelik uygulamalar da gerçekleştiren Çorlu KOM ekipleri işletmeciliğini O.Z.`nin yaptığı iş yerinde 750, işletmeciliğini B.Z.`nin yaptığı iş yerinde bin 100, ve S.T.`nin mühürlü olan iş yeri önünde bulunan tezgahında 200 paket ele geçirdiler.
Çorlu KOM ekiplerinin gerçekleştirdiği uygulamalarda yaklaşık 9 bin paket kaçak sigara ele geçirilirken bu sigaralarla ilgili olarak gözaltına alınan kişiler hakkında da 5607 ve 4733 Sayı Kanunlara Muhalefet kapsamında haklarında yasal işlem yapıldı.