Manisa Haberleri

ARDAHAN İŞKUR’DAN ÖĞRENCİLERİN MESLEK SEÇİMİNE YARDIM

Haber 15.04.2013 18:19 Pazartesi
İŞKUR Ardahan İl Müdürü Aydın Yılmaz Endüstri ve Meslek Lisesi öğrencilerine “Meslek Seçimine Destek” dergisi dağıttı.
Ardahan Çalışma ve İş Kurumu İş ve Meslek Danışmanları tarafından, Ardahan Ticaret Meslek Lisesi ve Ardahan Teknik, Endüstri ve Meslek Lisesinde “Meslek Seçimine Destek” seminerleri verildi.
Seminerlere Ardahan Çalışma ve İş Kurumu İş ve Meslek Danışmanları, İl Milli Eğitim müdürü T. Fikret Eteker, İŞKUR Ardahan İl Müdürü Aydın Yılmaz, Ardahan Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Kadir Ceco, okul müdürleri, okul müdür yardımcıları, okul rehber öğretmenleri ve okul aile birliği başkanları katıldı.
Seminer Çalışma ve İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından basılan “İMD Meslek Seçimine Destek” adlı dergisinin öğrencilere ve katılımcılara dağıtılması ile başladı.
İş ve Meslek Danışmanı Taner Beter öğrencilere, öğretmenlere ve basın mensuplarına dergiyi tanıttı. Bu derginin sadece öğrenciler için değil aileler, öğretmenler ve meslek seçimi konusuna önem veren herkes için bir kaynak olduğunu ve kesinlikle faydalanılması gerektiğini belirtti. İlgililerin İMD Meslek Seçimine Destek dergisinde Adım adım meslek seçimi, meslek seçiminin önemi, meslek bilgi merkezleri, iş ve meslek danışmanlığı, çocuğunuzu nasıl desteklersiniz, işveren beklentileri, özgeçmiş örneği v.b başlıkları bulabileceklerini belirtti.
Beter, seminere hedef belirleme ve engellerle baş etme konusunu bir video ile işledi. Seminere Meslek Danışmanlığı adlı slayt ile devam etti.
Yanlış meslek seçmenin zekamızın ve yeteneklerimizin körelmesine yol açacağının üzerinde duran Beter, Ardahan Çalışma ve İş Kurumu olarak Ardahan’da tüm okulları gezeceklerini ve tüm öğrencilerin meslek seçme aşamasında yanlarında olacaklarını kaydetti.